خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اعتراض اساتید بورسیه دانشگاه آزاد به عدم اختصاص سهمیه طرح سربازی

اعتراض اساتید بورسیه دانشگاه آزاد به عدم اختصاص سهمیه طرح سربازی

برخی از اعضای هیات علمی بورسیه دانشگاه آزاد اعلام کردند به دلیل عدم اختصاص سهمیه طرح سربازی هیات علمی از سوی ستاد کل، با مشکل مواجه شده و نسبت به این موضوع اعتراض دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حدود ۶۰ نفر از اعضای هیات علمی بورسیه دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل اینکه امسال به این دانشگاه سهمیه «طرح سربازی هیات علمی» اختصاص نیافته، دچار مشکل شده اند. این اعضای هیات علمی تا یک تیرماه سال جاری بیشتر فرصت نداشته و بعد از این تاریخ اعزام خواهند شد.

یکی ازاعضای هیات علمی بورسیه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اعضای هیات علمی بورسیه بر اساس قانون می توانند از «طرح سربازی هیات علمی» استفاده کنند و با دادن تعهد این طرح را طی می کنند.

وی ادامه داد: تا سال گذشته این طرح براساس سهمیه ای که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح اختصاص می یافت، اجرایی می شد و مشکلی نیز وجود نداشت ولی در سال جاری به دلیل عدم اختصاص این سهمیه به دانشگاه آزاد، اعضای هیات علمی بورسیه دچار مشکل شده اند.

این بورسیه دانشگاه آزاد ادامه داد: اکثر این اعضای هیات علمی، متاهل بوده و این مساله که ملزم هستند، به صورت یک سرباز عادی و بدون استفاده از هر گونه تسهیلاتی به سربازی اعزام شوند برای آنها مشکلاتی را ایجاد کرده است.

همچنین ببینید

اعلام مصوبات کبر سن اعضای هیأت علمی

مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم در جلسه اخیری که برگزار کرد برخی از مصوبات …

یک دیدگاه

  1. مشکلاتی ایجاد کرده؟ شما فقط فکر کن یکی باشه که زن و بچه و قسط و اجاره خونه داشته باشه مجبور باشه بر خلاف برنامه ریزی هاش ۲ سال تقریبا بدون حقوق زندگی کنه!!.. فقط یک لحظه فکر کن.. به این می گن مشکلاتی؟ رسما هیچ میشه اینطوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *