خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » نامه مسئولان دانشگاه غیرانتفاعی به وزیر علوم برای بهره‌گیری از اساتید بازنشسته

نامه مسئولان دانشگاه غیرانتفاعی به وزیر علوم برای بهره‌گیری از اساتید بازنشسته

رئیس دانشگاه غیرانتفاعی و مؤسسات غیردولتی گفت: با توجه به اینکه دانشگاه های دولتی حق استفاده تمام وقت از اساتید بازنشسته را ندارند، ما به وزیر علوم نامه نوشتیم تا دانشگاه غیرانتفاعی از این مسئله معاف باشد.

علی آهون‌منش رئیس دانشگاه غیرانتفاعی و مؤسسات غیردولتی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، گفت: با توجه به اینکه قانون پرداخت پاداش بازنشستگی اعضای هیئت علمی با سقف مواجه شده است، تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی در اواخر سال گذشته بازنشست کردند و بر این اساس دانشگاه‌های دولتی نمی‌توانند از این اساتید بازنشسته به صورت تمام‌وقت بهره‌گیری کنند.

وی افزود: دانشگاه غیرانتفاعی، یک دانشگاه خصوصی به حساب می‌آید و به همین جهت در نامه وزیر علوم خواستیم تا دانشگاه غیرانتفاعی بتواند از این اساتید بازنشسته به صورت تمام‌وقت بهره ببرد.

آهون‌منش گفت: اساتید بازنشسته کشور سرمایه‌های ملی هستند که تجارب بی‌نظیری دارند و می‌توانند برای بخش خصوصی یک فرصت مناسب در راه پیشرفت باشند، بنابراین از وزارت علوم خواستیم تا ما به عنوان یک دانشگاه خصوصی مشمول قوانین دولتی نباشیم و در حال حاضر منتظریم پاسخ وزارت علوم را دریافت کنیم.

همچنین ببینید

کاهش میزان هیأت علمی خاموش در علوم پزشکی به زیر ۲۵ درصد

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت : میزان هیأت علمی خاموش در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *