خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » ایجاد چالش در حفظ اساتید دانشگاه با محدودیت افزایش حقوق سال ۹۷

ایجاد چالش در حفظ اساتید دانشگاه با محدودیت افزایش حقوق سال ۹۷

وزیر علوم گفت: ایجاد محدودیت در افزایش حقوق های بالای ۵ میلیون تومان حفظ اساتید را با چالش مواجه می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، اقدام کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در افزایش حقوق های کمتر از ۵ میلیون تومان را ستود.

وی در ادامه تاکیدکرد: محدود کردن افزایش حقوق های بیشتر از این مبلغ و همچنین تعیین سقف برای پاداش بازنشستگی، مشکلات جدی در حفظ و تداوم فعالیت های علمی استادان و پژوهشگران کشورمان ایجاد می کند.

وزیرعلوم افزود: چنانچه این مصوبه کمیسیون تلفیق نهایی شود، لطمه جبران ناپذیری به روند توسعه علم و فناوری کشور وارد می کند.

وی در این خصوص از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که با ورود به این موضوع و اتخاذ تصمیم ها و تمهیدهای مناسب و نیز اصلاح این مصوبه، نگرانی جامعه علمی و دانشگاهی کشور را برطرف کند.

بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، حقوق و مزایای مستمر کارکنانی که در سال ۹۶ ماهیانه بیش از ۵۰ میلیون ریال است و حقوق و مزایای مستمر مقامات موضوع ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره، روسای دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت و ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و شهرداران مراکز استان‌ها و دریافتی اعضای شوراهای اسلامی شهر مرکز استان‌ها در سال ۹۶ افزایش نمی‌یابد.

همچنین ببینید

اعلام مصوبات کبر سن اعضای هیأت علمی

مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم در جلسه اخیری که برگزار کرد برخی از مصوبات …

۳ دیدگاه

  1. منبا مدرک دکتری وکمتر از ۵ میلیون حاضرم در هر دانشگاهی که وزیر تعیین کنه تدریس کنم .به شرطی که در کلاس تدریس من دوربین باشد و بعدا مشاهده کنید ومقایسه وقضاوت.

  2. با عرض معذرت از همگی … همچین می گه استادا می رن که حالا اگه برن انگار چی می شه… اصلا بزارید برن تا ببینیم علم چقدر به چالش می افته… اونی که بدون افزایش حقوق بمونه مرد عمله … اونی که بخاطر عدک افزایش حقوق می خاد بره بهتره که بره بلکه جا برای چهار تا جوون فارغ التحصیل مثل من که فارغ التحصیل دکتری از یک دانشگاه معتبرم باز بشه …

    • حتی اگر حقوقشان هم کم کنند هیچ جا نمیرن خیالت راحت رفیق . برای این اساتید که عمدتا فقط به واسطه دانشجویان و کار انها پبشرفت کردند ایران بهشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *