خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » تأمین پژوهانه دانشجویان دکتری از محل کالاهای آسیب رسان

تأمین پژوهانه دانشجویان دکتری از محل کالاهای آسیب رسان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: در لایحه بودجه سال ۹۷ مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار بابت پرداخت پژوهانه به دانشجویان دکتری پیشنهاد داده شد.

ذوالفقار یزدان مهر در گفتگو با خبرگزاری مهر در رابطه با اختصاص پژوهانه به دانشجویان دکتری گفت: در رابطه با پرداخت پژوهانه به دانشجویان دکتری به منظور هدایت رساله دکتری، انجام پژوهش‌های مفید و موثر در  زمینه‌های بنیادی، کاربردی، توسعه روش‌ها و فرآیندهای پژوهشی و فناوری و به منظور حل نیازهای اساسی کشور، مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار بابت پرداخت پژوهانه به دانشجویان دکتری تحت عنوان یک فعالیت ذیل ردیف اصلی در جدول شماره ۷ پیوست شماره ۴ قانون لایحه بودجه سال ۹۷ مطرح شده است.

وی ادامه داد: محل تامین اعتبار هم ارائه شده که یا از طریق معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و یا اختصاص یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده کالاهای آسیب رسان مانند نوشابه های گازدار، آلاینده های محیط زیست، سیگار، اختصاص نیم درصد از درآمدهای واردات تلفن همراه و غیره خواهد بود.

به گزارش مهر، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سال ۹۲ به دانشجویان دکتری پژوهانه پرداخت می کرد که تعداد محدودی و هر بار حدود ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان را پوشش می داد و سقف پرداخت هم ۵ میلیون تومان برای یک دوره دانشجوی دکتری بود.

همچنین ببینید

آخرین وضعیت جایابی بورسیه ها

دبیر هیئت عالی جذب در شورای عالی انقلاب فرهنگی آخرین وضعیت جایابی بورسیه ها را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *