خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » فراخوان چهارمین گرنت پژوهشگران فرهیخته نیماد

فراخوان چهارمین گرنت پژوهشگران فرهیخته نیماد

مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران به اعضای هیأت علمی شاغل در دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های وابسته به وزارت بهداشت که حائز شرایط لازم باشند، گرنت پژوهشی اعطا می‎کند.

به گزارش خبرگزاری آنا از موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد) براساس شرایط اعطای این گرنت، هر متقاضی در هر واحد علوم پزشکی می‌تواند حداکثر دو گرنت پژوهشگر فرهیخته در حال اجرا در موسسه نیماد داشته باشد. چنانچه افراد واجد شرایط یک گرنت در حال اجرا داشته باشند می‌توانند طرح پژوهشی جدیدی را برای دریافت گرنت دوم ارائه کنند.

گرنت پژوهشگران فرهیخته برای تشویق پژوهشگران برتر دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های وابسته به وزارت بهداشت در کشور که براساس بانک اطلاعاتی Scopus دارای H-Index برابر با ۱۵ و بالاتر هستند، اجرا می‌شود.

پژوهشگر باید عضو هیأت علمی شاغل در دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بوده و طبق فهرست سامانه علم‌سنجی اعضای هیأت علمی وزارت متبوع دارای H-Index برابر با ۱۵ یا بالاتر براساس بانک اطلاعاتی Scopus باشد.

اعتبار گرنت حداکثر مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال (۲۵ میلیون تومان) است. در هر فراخوان، فقط یک گرنت به هر فرد واجد شرایط اعطا می‌شود. مدت زمان انجام طرح حداکثر دو سال از تاریخ عقد قرارداد خواهد بود.

این گرنت برای اجرای یک طرح یا پروژه تحقیقاتی مشترک با دانشجو که پایان‌نامه وی نباشد، تخصیص خواهد یافت. مقاله حاصل از گرنت، باید در یکی از مجلات با ضریب تاثیر (Impact Factor) برابر یا بیشتر از ۱ منتشر شود. زمان انتشار مقاله، باید حداکثر ۳ سال پس از اعلام تصویب طرح باشد. نام دانشجو به عنوان نویسنده اول مقاله درج شود.

در پایان طرح، از دانشجو در مورد فراگیری پژوهشی در طول انجام طرح، نظرسنجی خواهد شد. پس از تصویب طرح و عقد قرارداد، ۴۰ درصد به صورت پیش پرداخت و ۶۰ درصد مابقی در یک یا دو نوبت (یک نوبت می‌تواند پس از ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت کار و نوبت بعدی پس از ارسال گزارش نهایی باشد یا صرفا در یک نوبت و بعد از ارسال گزارش نهایی) به پژوهشگر فرهیخته پرداخت خواهد شد.

براساس اعلام موسسه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) طرح ارائه شده نباید قبلا اجرا شده باشد و در گزارش نهایی و نیز مقاله منتج از طرح باید نام و شماره گرنت مندرج در قرارداد ذکر شود. عنوان این طرح پس از تصویب و خلاصه آن پس از ارایه گزارش نهایی در وب‌سایت موسسه نیماد ارائه خواهد شد. هر متقاضی در آن واحد می‌تواند حداکثر دو گرنت پژوهشگر فرهیخته در حال اجرا داشته باشد. مشخصات طرح باید به زبان انگلیسی (خلاصه) ارائه شود.

سامانه مدیریت پژوهش این موسسه تا ۳۰ مهر ۹۶ آماده ثبت طرح‌های پژوهشگران واجد شرایط است. این مهلت تمدید نخواهد شد و اطلاعات کامل در بخش گرنت‌های تحقیقاتی گرنت پژوهشگران فرهیخته سامانه مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران NIMAD قابل دریافت است و افراد واجد شرایط می‌توانند برای فراخوان چهارم گرنت پژوهشگران فرهیخته سامانه http://rms.nimad.ac.ir مراجعه کنند.

همچنین ببینید

اعلام مصوبات کبر سن اعضای هیأت علمی

مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم در جلسه اخیری که برگزار کرد برخی از مصوبات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *