کانال تلگرم اخبار هیات علمی

کمبود هشت‌هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

میزان جذب هیات علمی 97 - 98 وزارت بهداشت

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت از نیاز این وزارت‌خانه به هشت‌هزار عضو هیأت علمی در نتیجه توسعه رشته‌های تخصصی، فوق تخصصی و افزایش مقاطع دکتری دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آنا، دکتر سیدعلی حسینی شامگاه چهارشنبه در مراسم روز پزشک در سبزوار گفت: ‌«آموزش‌های بالینی در رشته‌های پرستاری، مامایی و پزشکی نیاز بیشتری به جذب هیات علمی دارد.»

او ادامه داد: «هم اینک ۱۸ هزار عضو هیات علمی در وزارت بهداشت فعالیت دارند. چهار هزار نفر آنها از اعضای هیات علمی متعهد به خدمت هستند که تعهدات قانونی پس از فراغت تحصیل را در دانشگاه‌ها طی می‌کنند.»

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت گفت: «ظرف چهار سال اخیر بطور میانگین هر سال هزار و ۲۰۰ نفر به عنوان عضو هیات علمی جذب شده‌اند. امسال نیز هزار و ۵۰۰ نفر جذب هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور می‌شوند.»

او افزود: «همچنین به منظور تحول و نوآوری آموزشی، موضوع بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها مطرح است و ظرف سه سال گذشته گام‌های بزرگی در این مورد برداشته شد. دانشگاه‌های ایران نسبت به پذیرش دانشجو از کشورهای مختلف اقدام کرده و همکاری خوبی با دانشگاه‌های اروپایی و ایرانیان خارج از کشور برای تبادل اعضای هیات علمی برقرار شده است.»

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کمبود هشت‌هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.