خانه » جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی » به‌کارگیری فارغ‌التحصیلان دکتری در حوزه پژوهش در دانشگاه آزاد

به‌کارگیری فارغ‌التحصیلان دکتری در حوزه پژوهش در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ظرفیت جذب هیأت علمی برای آموزش تمام شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، رهبر گفت: «تعدیل ساختار دانشگاه آزاد اسلامی نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است، ما به دنبال تعدیل نیروی انسانی نیستیم، بلکه می‌خواهیم فرایندها و عملکرد نیروی انسانی را بهبود ببخشیم، درست است که سرمایه دانشگاه مستغلات و املاک است ولی بهترین سرمایه دانشگاه نیروی انسانی است که اعم از کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان هستند.»

او حرکت آینده دانشگاه آزاد اسلامی را چرخش به سمت پژوهش اعلام کرد و گفت:‌ «ماموریت‌های جدیدی را در این چرخش تعریف خواهیم کرد تا از تغییر ماموریت‌ها بتوانیم در حد اعلا از امکانات دانشگاه استفاده کنیم. دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین‌ها از جمله بزرگترین مسجد و بزرگترین مرکز اسناد را در اختیار دارد، اگر نتوانیم از این بزرگترین‌ها بهره‌برداری کنیم، خیلی کارآمد نیستند، ما به دنبال از بین‌بردن مرزهای صوری در واحدها، معاونت‌ها و تشکیلات هستیم بدون اینکه اختلالی در شفاف‌سازی ایجاد شود.»

ما نه تنها به فکر تعدیل نیروی انسانی نیستیم بلکه می‌خواهیم معضل بیکاری را حل کنیم، حل این مشکل نیاز به هم‌فکری و همکاری دارد؛ ما به دنبال کار علمی برای حل معضل بیکاری هستیم، این گونه مردم، مقام معظم رهبری و روح آیت‌الله هاشمی از ما خرسند خواهد بود

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «ما در آموزش دوره‌های کاردانی به دنبال مهارت آفرینی و در تحصیلات تکمیلی به دنبال بین رشته‌ای‌ها و توجه به پژوهش و تولید ثروت از علم از طریق استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌های شفا هستیم.»

او افزود: «مشکل اصلی کشور ما بیکاری است، امروز دیگر ظرفیت جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد به اتمام رسیده، در حالی که ۲۰ هزار فارغ‌التحصیل دوره دکتری در کشور داریم، امکان جذب این عزیزان در حوزه آموزش وجود ندارد ولی در حوزه پژوهش از آنها استفاده خواهیم کرد. ما نه تنها به فکر تعدیل نیروی انسانی نیستیم بلکه می‌خواهیم معضل بیکاری را حل کنیم، حل این مشکل نیاز به هم‌فکری و همکاری دارد ما به دنبال کار علمی برای حل معضل بیکاری هستیم، این گونه مردم، مقام معظم رهبری و روح آیت‌الله هاشمی از ما خرسند خواهد بود.»

همچنین ببینید

زمان اعلام نتایج جذب هیات علمی دانشگاه آزاد سال 97

مشخص شدن اعضای هیأت علمی جدید دانشگاه آزاد تا پایان سال جاری

مدیر مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد با تشریح برنامه های جذب هیأت …

۲ دیدگاه

  1. بیش از ۸۰ درصد واحدهای درسی در دانشگاه آزاد به وسیله حق التدریس پوشش داده می شود. و اساتید حق التدریس تقریبا مجانی برای دانشگاه آزاد کار می کنند. چگونه ظرفیت آموزشی پر شده؟؟؟
    در همان حوزه پژوهش کی و چگونه قرار است فارغ التحصیلان دکتری استخدام شوند. چرا از بودجه صندوق ذخیره ارزی برای ترمیم دانشگاه آزاد استفاده نمی شود؟

  2. یک سوال پیش میاد. اگذ ظرفیت جذب تمام شده پس آخرین فراخوان جذب دانشگاه آزاد برای چ برگزار شد؟ چون هرکسی که داخل اون فراخوان ثبت نام کرده یک باره تمام پروندش از سامانه حذف شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *