خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » کاهش ۱۰ درصدی مالیات حق‌التدریس اساتید

کاهش ۱۰ درصدی مالیات حق‌التدریس اساتید

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: به منظور ایجاد انگیزه‌های بیشتر و رفع موانع برای حضور اساتید دانشگاه در حوزه آموزش، مالیات حق‌التدریس به ۱۰ درصد قطعی کاهش پیدا می‌‌کند.

محمد روشن در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: لایحه اصلاح ماده ۸۶ قانون مالیات های مستقیم درخصوص مالیات حق التدریس و پژوهش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد انگیزه های بیشتر و رفع موانع برای حضور اساتید دانشگاه در حوزه آموزش، مالیات حق التدریس به ۱۰ درصد قطعی کاهش پیدا می‌کند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم،   تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مصوبات نیز کاهش مالیات پژوهش به ۵ درصد است که بدینوسیله پژوهشگران تشویق و ترغیب به اقدام در این زمینه خواهند شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با وفاق کامل لایحه ای که به ۷۵ درصد آراء مجلس شورای اسلامی نیاز داشت با ۸۳ درصد به تصویب رسید که این نشانگر اهتمام نمایندگان مردم به حمایت عقلانی از دانشمندان و نخبگان جامعه است.

همچنین ببینید

ابلاغ بخشنامه جدید نیروهای قراردادی دانشگاه فنی وحرفه ای

مدیرکل امور اداری دانشگاه فنی و حرفه ای از ابلاغ دستورالعمل آیین نامه جدید نیروهای …

۳ دیدگاه

  1. کاش دست کم قانونی میذاشتن برای پیمانی کردن حق التدریسهایی که بالای ۱۰ سال سابقه کار دارند. خب حتما دانشگاه بهشون نیاز داشته دیگه! جالبتر اینکه چنین اساتیدی حتی می تونن استاد مشاور هم باشند برای دانشجوها.چقدر بگیم کاش ما هم جز آموزش پرورش بودیم که دست کم بیمه و عیدی بهمون تعلق میگرفت.

  2. مالیات حق التدریس در سابق هم ۱۰ درصد بود این چیست؟

  3. مدرس حق التدریس

    خب مگه نمیگن برای اونایی که حقوقشون ماهی زیر ۱ ملیون باشه اصلا مالیاتی در نظر گرفته نمیشه؟ بیشتر اساتید حق التدیس که کم پیش میاد حقوق یک نمیسالشون به ۳ ملیون برسه که بخواد ماهی ۱ میلیون بشه که مالیات بهش تعلق بگیره؟ میگن اگه برین اداره کار شکایت کنین مالیات رو از حقو.ققتون حذف میکنن ولی خب با این اوضاع کی میره اداره کار که حتما همون هم وقت و هزینه خودش رو داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *