خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » آغاز ثبت‌نام مرحله دوم وام ویژه دکتری از مهرماه ۹۶

آغاز ثبت‌نام مرحله دوم وام ویژه دکتری از مهرماه ۹۶

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان از شروع مرحله دوم ثبت‌نام وام ویژه دکتری از مهر ماه سال جاری خبر داد.

ذوالفقار یزدان مهر در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: ثبت‌نام برای دریافت وام ویژه دکتری که از ۱۳ خرداد شروع شده بود با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده ۲۵ تیر ماه جاری پایان یافت.

وی از پرداخت بیش از ۱۲ میلیارد تومان وام ویژه دکتری به بیش از ۷۰۰۰ دانشجو تاکنون خبر داد و گفت: مرحله دوم ثبت نام متقاضیان وام مذکور از مهر ماه جاری آغاز می‌شود.

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: در مجموع ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر در مرحله اول ثبت نام کردند و همچنین تعداد ۵۶۰۰ نفر از دانشجویان دکتری مبلغ ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وام تحصیلی از طریق صندوق رفاه دانشجویان دریافت کردند

وی ادامه داد: میزان وام ویژه دکتری از سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان سال ۹۳ به ۱۱۰ میلیارد تومان در سال جاری افزایش پیدا کرده و تمهیداتی در صندوق رفاه دانشجویان اندیشیده شده که براساس آن به تمام متقاضیان وام تعلق می‌گیرد، بنابراین جای نگرانی از سوی دانشجویان دکتری وجود ندارد.

به گزارش مهر، همچنین ثبت نام وام ضروری ویژه دکتری از یک مرداد ۹۶ آغاز شده و تا ۱۵ مرداد ۹۶ ادامه خواهد داشت. این وام صرفا به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی پرداخت می شود و مبلغ وام ضروری ویژه دکتری ۳۰۰۰۰۰۰۰ ریال (سه میلیون تومان) است و دانشجویان دکتری واجد شرایط صرفا یکبار در طول سال می توانند از آن بهره مند شوند.

دانشجویانی که در سنوات مجاز (۸ نیمسال) هستند در صورت تایید معاون دانشجویی می توانند از وام مذکور بهره مند شوند. دانشجویانی که نتوانند در سال اول برای این وام اقدام کنند می توانند در سال های بعد در خواست خود را ارایه و از وام مذکور بهره مند شوند.

همچنین ببینید

زمان شروع فراخوان جذب هیات علمی 96 - 97 وزارت علوم

امکان تمدید مهلت فراخوان جذب هیات علمی بهمن ۹۷ وزارت علوم

رئیس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم از احتمال تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان جذب …

۵ دیدگاه

 1. چرا دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد را به حساب نمی آورید. مگر چه گناهی کرده اند که از حقوق ابتدایی هم بهره مند نیستند. آنها حتی بیش از دانشجویان دکتری دانشگاهها دولتی در مذیقه اند. لطفا حقوقی نظیر فرصت مطالعاتی، وام های بلند مدت و سهل الوصول و سایر حقوق حقه آنان را استیفا نمایید.

 2. سلام لطفا به دانشجویان پژوهش محور د. آزاد هم وام تعلق بگیرد. چرا باید این حق برای همه نباشد؟ عدالت آموزشی اقتضا دارد به همه تعلق بگیرد به ویژه کسانی که دارند برای درس خواندن پول پرداخت می کنند. ممنون

 3. به نام خدا
  با سلام و احترام؛
  دانشجویان دکتری دانشگاه های آزاد اسلامی هم در این وام، پژوهانه و حقوق ماهیانه دیده شوند. سپاس.

 4. از اقای یزدان مهر خواهشمندیم این وام را برای دانشجویان دکتری شبانه که واقعا شهریه بالایی را پرداخت میکنن هم در نظر بگیرن مگه شبانه ها چه گناهی کرده اند که حق دریافت این وام را ندارن

 5. عرض سلام و احترام
  بنده برای وام ویژه دکترای بانک توسعه و تعاون به شعبه مربوطه مراجعه کردم اما به دلیل بازنشتگی ضامن معرفی شده قبل از فارغ التحصیلی بنده، بانک مرکزی شعبه مدرس مشهد، با وام من موافقت نکردند و درخواست وامم معلق مانده است. لذا درخواست رسیدگی به این موضوع را دارم
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *