کانال تلگرم اخبار هیات علمی

پرداخت وام به همه دانشجویان دکتری در سال ۹۶

وزیر علوم گفت: امسال نسبت به سال گذشته اعتبار وام دکتری افزایش یافته و به تمام دانشجویان دکتری پرداخت می‌شود.

دکتر محمد فرهادی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره فعالیت هایی که درخصوص رسیدگی به وضعیت معیشتی و رفاهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی انجام شده گفت: ماهانه بین ۶۵۰ تا ۷۵۰هزار تومان در قالب وام دکتری به این دانشجویان پرداخت می شود که دانشجویان خانم بعد از ۹ ماه پس از فارغ التحصیلی و دانشجویان آقا بعد از ۲ سال و نیم پس از فارغ التحصیلی پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه امسال وام ویژه دکتری نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت، افزود: ۱۱۰ میلیارد تومان برای وام ویژه دکتری در نظر گرفته شده که به دانشجویان دکتری روزانه غیر بورسیه و دانشجویان بورسیه جایابی نشده ارایه می شود.

وزیرعلوم تاکید کرد: به تمام دانشجویان دکتری این وام پرداخت می شود و تفاوتی نمی کند که دانشجو آموزشی پژوهشی باشد یا پژوهش محور.

وی از دیگر تسهیلاتی که به دانشجویان دکتری ارایه می شود به انواع وام های دانشجویی، یارانه غذایی، افزایش فضای ورزشی و سلامت، تعمیر بازسازی خوابگاه‌ها، و ارایه خوابگاه اشاره کرد.

فرهادی افزود: از دیگر تسهیلاتی که ارایه می شود می توان به کمک بلاعوض به دانشجویان بی بضاعت، کمک به هزینه های درمان که رقم هایی در صندوق رفاه دیده شده و کمک به تهیه منابع علمی اشاره کرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

4 دیدگاه در “پرداخت وام به همه دانشجویان دکتری در سال ۹۶”

 1. شیما گفت:

  سلام. من دانشجو دکترا هستم ۲۷ آذر در سامانه تقاضای وام کردم هنوز تایید نشده. رفتم امور مالی گفتن بودجه نیست. اسم بنویسید شاید ترم آینده

 2. منتقد گفت:

  سلام. از دانشجوهای دانشگاه ارومیه هستم. قرار بود و گفته بودن که وامهای ویژه سه ماهه بهار رو تا ۱۰ اردیبهشت واریز میکنن ولی هنوز واریز نشده.

 3. بینام گفت:

  سلام سه ماهه بهار هنوز وامشوثبتنام نکردن

 4. بنده ی خدا گفت:

  سلام من دانشجوی دکترا ورودی ۹۵ و پردیسی هستم آیا به دانشجویان پردیس هم وام تعلق میگیره؟ خواهش میکنم لطفا پاسخ بدهید. مگه ما که پردیسی هستیم چه گناهی کردیم که علاوه بر شهریه ی بسیار بالا هزینه ی غذا و خوابگاهمون هم ۲ برابر هستش. ای کاش حداقل یه وام بهمون بدن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.