خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » پرداخت وام به همه دانشجویان دکتری در سال ۹۶

پرداخت وام به همه دانشجویان دکتری در سال ۹۶

وزیر علوم گفت: امسال نسبت به سال گذشته اعتبار وام دکتری افزایش یافته و به تمام دانشجویان دکتری پرداخت می‌شود.

دکتر محمد فرهادی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره فعالیت هایی که درخصوص رسیدگی به وضعیت معیشتی و رفاهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی انجام شده گفت: ماهانه بین ۶۵۰ تا ۷۵۰هزار تومان در قالب وام دکتری به این دانشجویان پرداخت می شود که دانشجویان خانم بعد از ۹ ماه پس از فارغ التحصیلی و دانشجویان آقا بعد از ۲ سال و نیم پس از فارغ التحصیلی پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه امسال وام ویژه دکتری نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت، افزود: ۱۱۰ میلیارد تومان برای وام ویژه دکتری در نظر گرفته شده که به دانشجویان دکتری روزانه غیر بورسیه و دانشجویان بورسیه جایابی نشده ارایه می شود.

وزیرعلوم تاکید کرد: به تمام دانشجویان دکتری این وام پرداخت می شود و تفاوتی نمی کند که دانشجو آموزشی پژوهشی باشد یا پژوهش محور.

وی از دیگر تسهیلاتی که به دانشجویان دکتری ارایه می شود به انواع وام های دانشجویی، یارانه غذایی، افزایش فضای ورزشی و سلامت، تعمیر بازسازی خوابگاه‌ها، و ارایه خوابگاه اشاره کرد.

فرهادی افزود: از دیگر تسهیلاتی که ارایه می شود می توان به کمک بلاعوض به دانشجویان بی بضاعت، کمک به هزینه های درمان که رقم هایی در صندوق رفاه دیده شده و کمک به تهیه منابع علمی اشاره کرد.

همچنین ببینید

اولویت ساماندهی اعضای هیئت علمی و مدرسان حق‌التدریس در دانشگاه آزاد

قائم مقام رئیس دانشگاه و مدیر مرکز جذب و امور هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: …

۵ دیدگاه

  1. سلام من هم دانشجوی دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم
    متاسفانه نمیتوانم بگویم دروغ گفته میشود و از همه ی دانشجویان دکتری خبر ندارم اما با شرایطی که من دارم و تقاضاهایی که دارم میتوانم با جرات بگویم که مقاومت خیلی شدیدی در پرداخت وام وجود دارد.
    از مهر ۹۵ دانشجوی دکتری با هزینه های خیلی بالای دانشگاه آزاد هستم اما فقط وام کوتاه مدت دادن به بنده. فقط گفتن برای ترم های پژوهشی قراره وام بلند مدت بدن. تا الان که من هرچی پول داشتم دادم به این ترم ها

  2. سلام. من دانشجو دکترا هستم ۲۷ آذر در سامانه تقاضای وام کردم هنوز تایید نشده. رفتم امور مالی گفتن بودجه نیست. اسم بنویسید شاید ترم آینده

  3. سلام. از دانشجوهای دانشگاه ارومیه هستم. قرار بود و گفته بودن که وامهای ویژه سه ماهه بهار رو تا ۱۰ اردیبهشت واریز میکنن ولی هنوز واریز نشده.

  4. سلام سه ماهه بهار هنوز وامشوثبتنام نکردن

  5. سلام من دانشجوی دکترا ورودی ۹۵ و پردیسی هستم آیا به دانشجویان پردیس هم وام تعلق میگیره؟ خواهش میکنم لطفا پاسخ بدهید. مگه ما که پردیسی هستیم چه گناهی کردیم که علاوه بر شهریه ی بسیار بالا هزینه ی غذا و خوابگاهمون هم ۲ برابر هستش. ای کاش حداقل یه وام بهمون بدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *