کانال تلگرم اخبار هیات علمی

جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد برابر با دو وزارتخانه علوم و بهداشت

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد تقریباً برابر با جذب هیأت علمی در هر دو وزارتخانه علوم و بهداشت است.

به گزارش خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه چند تن از معاونان این دانشگاه به دعوت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه این کمیسیون حاضر شد.

حجت‌الاسلام علی عسگری گفت: «این جلسه به دعوت رئیس کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس برگزار شد و در ابتدا آقای دکتر میرزاده برنامه‌ها و راهبردهای دانشگاه آزاد اسلامی را که برگرفته از برنامه ششم دانشگاه و اسناد بالادستی نظام بود، در سرفصل‌های متعدد بیان کردند. همچنین گزارشی از نحوه تحقق برنامه ششم دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان ارائه دادند.»

او افزود: «در این جلسه آمار مربوط به مراکز رشد، شرکت‌های دانش‌بینان دانشگاه و شهرک‌های فناوری آزاد (شفا) در استان‌ها ارائه شد. دانشگاه آزاد اسلامی در هر استان احداث حداقل یک شرکت شفا را اجرایی کرده است، در برخی از استان‌ها این پروژه‌ها بیش از ۶۰درصد پیشرفت دارد، همچنین واحدهای جامع دیگر شهرستان‌ها می‌توانند شهرک‌ فناوری آزاد داشته باشند، دکتر میرزاده تاکید کردند اولین پارک علم و فناوری غیردولتی با ۳۷۰ شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران راه‌اندازی شده است.»

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «همچنین در این جلسه دکتر فرهاد حسین‌زاده لطفی درباره جذب هیات علمی که تقریبا برابر با جذب هیات علمی در هر دو وزارتخانه علوم و بهداشت است، گزارشی ارائه کردند و میزان اثرگذاری علمی دانشگاه ازاد اسلامی را بیان کردند. همچنین دکتر فریدون رهنمای رودپشتی گزارشی درباره برنامه دانشگاه در حوزه‌های برنامه‌ریزی و اقتصادی ارائه دادند و محورهایی از قانون برنامه ششم دانشگاه را یادآوری کردند. دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی نیز درباره کارهای پژوهشی و برنامه‌های در اولویت معاونت پژوهش و فناوری مطالبی ارائه کردند.»

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد برابر با دو وزارتخانه علوم و بهداشت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.