ثبت نام آزمون دکتری 98 کانال تلگرم اخبار هیات علمی

معرفی و تقدیر از ۱۳ نفر از اساتید نمونه کشوری

رئیس مرکز هیات‌های ممیزی امنای وزارت علوم گفت: استادان نمونه توسط دانشگاه‌ها به وزارت علوم در قالب دستورالعمل و چارچوب ابلاغی به وزارت علوم معرفی شده‌اند و این وزارتخانه در گزینش این افراد در دانشگاه‌ها نقشی نداشته‌ است.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرضا باقری امروز در مراسم نکوداشت اساتید نمونه کشوری که در دانشکده روانشناسی داشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، گزارشی از فرآیند انتخاب استادان نمونه ارائه داد و افزود: هر ساله به مناسبت انتخاب استاد نمونه دستورالعملی به دانشگاهها اعلام میشود تا در چارچوب این دستورالعمل ضوابط و شرایط انتخاب استاد نمونه تعیین و مشخص شود.

وی در ادامه تصریح کرد: انتخاب استادان نمونه فرآیندی است که هر دانشگاهی در مورد آن تصمیمگیری میکند در واقع استادان نمونه ابتدا از دانشکدهها معرفی و در هیات امنای دانشگاه مورد بررسی قرار میگیرند و در نهایت اسامی آنها به هیات ممیزه وزارتخانه ارسال میشود و در این وزارتخانه کمیسیونی با حضور معاونین آموزشی، پژوهشی، فرهنگی دو تن از استادان نمونه سابق کشوری و دو تن از اعضای هیات ممیزه وزارتخانه حضور دارند و در نهایت اساتید نمونه کشوری انتخاب میشوند.

دکتر باقری خاطرنشان کرد: حضور تمام وقت در دانشگاهها، استخدام رسمی و داشتن حداقل ۵ سال سابقه خدمت از جمله شرایط اولیه انتخاب استاد نمونه کشوری است.

رئیس مرکز هیاتهای ممیزی امنای وزارت علوم خاطرنشان کرد: در انتخاب استادان نمونه کشوری حداقل امتیازی که در نظر گرفته شد، برای اعضای هیات علمی با رتبه استادی ۲۱۰ دانشیار ۱۸۵ استادیار ۱۵۶ و مربیان ۱۵۰ در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در سال جاری به طور کلی ۷۱ استاد از ۳۰ دانشگاه کشور به کمیسیون هیات ممیزه وزارت علوم معرفی شدند که در نهایت با در نظر گرفتن قواعد و امتیازات مربوط سعی کردیم از تخصصهای مختلف استادان نمونه را انتخاب کنیم که در نهایت ۱۳ نفر به عنوان استاد نمونه معرفی شدند.

به گزارش مهر، دکتر باقری رئیس مرکز هیات های ممیز و امنا وزارت علوم در این مراسم گفت: ۲۴ سال است که این مراسم برگزار می شود و ۳۷۱ نفر از اساتید نمونه دانشگاه ها و موسسات آموزشی تاکنون معرفی و تقدیر شده اند ۲۰۷ نفر از آنها از دانشگاه های تهران و ۱۶۴ نفر از آنها از دانشگاه های شهرستان بودند.

لیست اسامی این اساتید به شرح زیر است:

دکتر محمدرضا اختصاصی رشته آبخیزداری از دانشگاه یزد

دکتر مصطفی بهزادفر رشته طراحی شهری از دانشگاه علم و صنعت

دکتر محمد دورعلی رشته مهندسی هوافضا از دانشگاه صنعتی شریف

دکتر سعید سمنانیان رشته فیزیولوژی از دانشگاه تربیت مدرس

دکتر حبیب شریف رشته ریاضی از دانشگاه شیراز

دکتر علی غفاری رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

دکر کاظم قاسمی رشته علوم زراعی از دانشگاه تبریز

دکتر مصطفی محقق احمدآبادی رشته فقه و اصول از دانشگاه شهید بهشتی

دکتر حسن مهدیان رشته فیزیک پلاسما از دانشگاه خوارزمی

دکتر حمید طاهرنشاط‌پور رشته روانشناسی از دانشگاه اصفهان

دکتر سیدعلی اکبر افجه رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی

دکتر مریم متین مقدم رشته بیولوژی مولکولی از دانشگاه فردوسی

دکتر ایرج مهدوی رشته مهندسی صنایع از دانشگاه علوم و فنون مازندران

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “معرفی و تقدیر از ۱۳ نفر از اساتید نمونه کشوری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *