کانال تلگرم اخبار هیات علمی

مشکل جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد به علت محدودیت‌های موجود

پاداش پایان خدمت هیات علمی دانشگاه ازاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: محدودیت‌های زیادی که برای دانشگاه آزاد ایجاد شده، ممکن است جذب هیأت علمی را با مشکل مواجه کند.

حمید میرزاده در گفتگو با مهر، با اشاره به آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد متعهد شده بود که سالانه ۷ هزار عضو هیات علمی جذب کند و تا کنون طی سه سال گذشته ۱۱ هزار هیات علمی یا جذب کرده یا ارتقا داده است. این بار سنگین مالی را برای دانشگاه به وجود آورده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه همکاری‌های لازم برای توسعه تحصیلات تکمیلی با دانشگاه آزاد اسلامی به عمل نیامده است، اکنون در حال محاسبه هستیم اگر بخواهیم همان فرمول قبلی، جذب سالانه ۵ هزار نفر را اجرا کنیم، آیا متناسب با آن می توانیم دانشجو نیز جذب کنیم یا خیر؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآورشد: روند همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی جوابگوی این همه بار مالی سنگین برای جذب هیات علمی تا رسیدن به جذب ۲۰ هزار نفر نیست.

وی افزود: اگر روش‌ها و چهارچوب هایی که دانشگاه آزاد با توسعه تحصیلات تکمیلی با رعایت استاندارد دنبال آن است، مهیا شود، دانشگاه آزاد جذب را ادامه می دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه محدودیت زیادی که برای دانشگاه آزاد ایجاد شده، ممکن است جذب هیات علمی را با مشکل مواجه کند افزود: ما در دانشگاه آزاد اسلامی به شهادت دبیرخانه جذب اعضای هیات علمی، طی ۳ سال گذشته بیشتر از دو وزارت خانه علوم و بهداشت جذب هیات علمی داشته ایم.

وی افزود: اخیرا نیز رئیس مرکز جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرده که ما امیدمان برای جذب اعضای هیات علمی در آینده به دانشگاه آزاد اسلامی است این درحالی است که ما باید تحصیلات تکمیلی دانشگاه را رشد بدهیم، تا بتوانیم دانشجو جذب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی اعلام می کنند تحصیلات تکمیلی را توسعه ندهید، و از طرفی می گویند عضو هیات علمی جذب کنید،  این دو با هم جور نیست.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

6 دیدگاه در “مشکل جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد به علت محدودیت‌های موجود”

 1. کامبیز نیکنام گفت:

  با سلام
  لطفا در خصوص وضعیت جذب نهایی دانشجویان دکتری ایثارگر به عنوان هیات علمی و دعوت به مصاحبه که به تعویق افتاده است.دانشگاه پیگیری فرمایید.

 2. رضا گفت:

  جذب بی رویه دانشجویان تحصیلات تکمیلی وعدم وجود توازن درجذب بازارکار,فرصت اشتغال.را ازبین خواهد برد .چراکه فرصت اشتغال صرفا محدوبه جذب هیات علمی نیست ونباید باچنین دیدگاهی معظل بیکاری را دامن زد.

 3. میلاد گفت:

  با سلام
  والا حق دارید یک سری دانشگاهها که همینجوری دانشجوی تحصیلات تکمیلی می گیرند و اصلا هم جذب هیات علمی ندارند و هیچ گونه کمکی نیز به جوانان تحصیل کرده و دولت نیز نمی کنند

 4. روزبه گفت:

  با این اظهار نظر جناب میرزاده بنظر میرسد که فراخوان بهمن در کار نخواهد بود

 5. جعفر گفت:

  اگر اساتید بازنشسته را بیرون کنید و به جای آنها نیروی جوان جذب نمایید بار مالی متوجه دانشگاه نمی شود

 6. Ali گفت:

  سلام
  کسی از فراخوان جذب دانشگاه آزاد اطلاعی نداره؟
  پس چی شد؟
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.