کانال تلگرم اخبار هیات علمی

تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دانشگاه‌

بر اساس آخرین مصوبه هیأت امنای دانشگاه فنی و حرفه‌ای، مدرسان با مدرک کارشناسی ارشد این دانشگاه به اعضای هیأت علمی با عنوان مربی فنی تبدیل وضعیت می‌شوند.

مسعود شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان بیان کرد: هرچند که آموزشکده های ما از قبل در آموزش و پرورش فعال بودند اما از سال ۹۰ ضمن تجمیع به دانشگاه تبدیل شدند و بنابراین سابقه این دانشگاه تنها ۵ سال است.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: تا پیش از سال ۹۰ به دلیل ساختار آموزش و پرورشی به جای هیات علمی، در آموزشکده های خود معلم داشتیم و تنها ۵۰ هیات علمی به کار گرفته شده بودند.

وی از اقدام و مصوبه جدید هیات امنا مبنی بر تطبیق کادر آموزشی خبر داد و عنوان کرد: بر اساس این مصوبه مدرس یا دبیر با مدرک کارشناسی ارشد به مربی فنی و یک هیات علمی تبدیل می شود. در واقع لفظ فنی به این دلیل است که اعضای هیات علمی ما با سایر دانشگاهها متفاوت باشند چون دانشگاهها افراد با مدرک کمتر از دکتری و استادیار را استخدام نمی کنند.

شفیعی با بیان اینکه فردی که در سطح مربی قرار می گیرد باید به انجام کار فنی علاقه داشته باشد، گفت: علاوه بر ۸۰۰ نفر از کادر آموزشی که اخیرا هیات علمی شدند، ۱۴۰ نفر را بصورت هیات علمی جذب کرده ایم که از سال ۹۱ مراحل کاری آنها مانده بود و هم اکنون در دست اقدام (برای حدود ۷۰ نفر ازآنها مجوز جذب از سوی وزارت علوم صادر شده) است.

به گفته وی، وزارت علوم در ارائه ردیف ها برای جذب اعضای هیات علمی محدودیت های خاص خود را دارد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دانشگاه‌”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.