کانال تلگرم اخبار هیات علمی

رویکرد جدی وزارت علوم در توجه به اصلاح هرم هیأت علمی مناطق محروم

معاون آموزشی وزیر علوم اظهار داشت: حدود ۴۰درصد اعضای هیأت علمی منطقه ۹ را مربیان تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایسنا، مجتبی شریعتی نیاسر در حاشیه نشست معاونان آموزشی منطقه ۹ در دانشگاه نیشابور، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در منطقه ۹، تعداد قابل توجهی مراکز دانشگاهی وجود دارد و از ویژگی‌های مهم این منطقه وجود چندین دانشگاه مطرح، مهم، بزرگ و سابقه‌دار است که در این میان، وجود مراکز غیرانتفاعی و غیردولتی بسیار معتبر نیز از ویژگی‌های دیگر این منطقه است.

معاون آموزشی وزیر علوم اضافه کرد: ۱۱درصد جمعیت دانشجویی کل کشور و همچنین ۱۰درصد هیات علمی کل کشور به منطقه ۹ اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌ها و رویکردهای جدی توجه به مناطق محروم است، گفت: موضوع دیگر این است که هرم هیات علمی در منطقه ۹ نیاز به اصلاح و ترمیم دارد، به این معنا که در مجموع نزدیک به ۴۰درصد اعضای هیات علمی منطقه ۹ را مربیان تشکیل می‌دهند و  این رقم بالاست و باید اصلاح شود، البته این موضوع شامل دانشگاه‌های مطرح نمی‌شود.

گفتنی است دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری مستقر در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان منطقه ۹ کشور را تشکیل می دهند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رویکرد جدی وزارت علوم در توجه به اصلاح هرم هیأت علمی مناطق محروم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.