کانال تلگرم اخبار هیات علمی

لزوم مشخص‌ شدن نسبت استاد به دانشجو براساس ضوابط آموزش عالی

هیأت عالی جذب اعضای هیNت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و نماینده سازمان برنامه و بودجه بر لزوم مشخص‌شدن نسبت استاد به دانشجو و نیازسنجی کشور براساس معیارها و ضوابط آموزش عالی تأکید کردند.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۸۰ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. در ابتدای این جلسه دکتر محمدعلی کی‌نژاد، رئیس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها توضیحاتی درباره گزارش روند جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها ارائه کرد و گفت: «اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر لزوم و اهمیت تخصیص ردیف بودجه و منابع لازم برای ساماندهی روند جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در کشور تاکید دارند.»

در ادامه این جلسه، هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و نماینده سازمان برنامه و بودجه بر لزوم مشخص‌شدن نسبت استاد به دانشجو و نیازسنجی کشور براساس معیارها و ضوابط آموزش عالی تاکید کردند.

نماینده سازمان برنامه و بودجه بر بررسی و تخصیص مجوز جذب پس از تدوین “سند برنامه نیروی انسانی” برای ساماندهی نیروهای غیر هیئت‌علمی در دانشگاه‌ها نیز تاکید کرد.

در ادامه اعضای هیئت عالی جذب مقرر کردند سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی پس از برگزاری جلسات مشترک با وزارت‌خانه های علوم و بهداشت، تعداد مجوزهای لازم برای جذب را به این هیئت اعلام کنند.

در پایان جلسه نیز تعدادی از اعضای هیئت اجرایی جذب و کارگروه صلاحیت عمومی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کرمان، لرستان و هرمزگان، دانشگاه الزهراء (س)، دانشگاه علم و صنعت، پژوهشگاه زلزله‌شناسی و پژوهشگاه هوافضا تایید صلاحیت شدند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “لزوم مشخص‌ شدن نسبت استاد به دانشجو براساس ضوابط آموزش عالی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.