کانال تلگرم اخبار هیات علمی

ابلاغ بخشنامه میزان سقف تدریس اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

رئیس مرکز امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ بخشنامه میزان سقف تدریس اعضای هیأت علمی تمام‌وقت و نیمه‌وقت به تمام واحدهای این دانشگاه خبر داد.

علیرضا وحیدی رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: بخشنامه میزان سقف تدریس اعضای هیات علمی به تمام واحدهای این دانشگاه ابلاغ شد.
 
وی با بیان این که بخشنامه فوق در جهت افزایش کیفیت آموزش در دانشگاه آزاد ابلاغ شده، افزود: ساعت موظف تدریس و حق التدریس و ضرایب دروس از جمله موارد ذکر شده در این بخشنامه است.
 
به گفته وحیدی، واحدهای دانشگاهی به دسته های جامع (مانند مرکز استان‌ها)، بسیار بزرگ (واحدهایی که از لحاظ تعداد دانشجو و اعضای هیات علمی، متوسط و کوچک تقسیم می شوند و اعضای هیات علمی نسبت به درجه واحدی که در آن تدریس دارند، مطلع هستند.
 
رییس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی سقف تدریس را بر اساس درجه هر واحد دانشگاهی دانست و بیان کرد: برای هیات علمی تمام وقت واحدهای جامع حداکثر ۲۳ واحد درسی و ۲۳ ساعت (به ازای هر یک واحد درسی یک ساعت)، واحدهای بسیار بزرگ حداکثر ۲۳ واحد درسی و ۳۰ ساعت (چون ضریب می گیرند) و سایر واحدها ۲۳ واحد درسی و ۳۵ ساعت تدریس مشخص شده است.
 
وی همچنین درباره سقف تدریس برای اعضای هیات علمی نیمه وقت عنوان کرد: برای واحدهای جامع حداکثر ۱۵ واحد درسی و ۱۶ ساعت، واحدهای بسیار بزرگ ۱۶ واحد درسی و ۲۲ ساعت و سایر واحدها حداکثر ۱۶ واحد درسی و ۲۵ ساعت تعیین شده است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “ابلاغ بخشنامه میزان سقف تدریس اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد”

  1. عباس گفت:

    با سلام این بخشنامه مطابق قوانین وزارت علوم نیست در قوانین وزارت علوم استادیار ۱۰در واحد درسی موظف دارد ولی در دانشگاه آزاد اسلامی
    استادیار ۱۵ واحد موظف دارد و همینطور در بقیه مراتب اختلاف وجود دارد که از کیفیت کار استادان
    در امور آموزشی و پژوهشی کاسته می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.