کانال تلگرم اخبار هیات علمی

نامه اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای به وزیر علوم

در نامه اعضای هیأت علمی دانشگاه فنی‌ وحرفه‌ای به وزیر علوم به محدودیت جدی این دانشگاه از نظر کادر هیأت علمی اشاره و عنوان شده در سال‌های متمادی هیچ جذبی در این دانشگاه صورت نگرفته است.

به گزارش مهر، اعضای هیات علمی دانشگاه فنی ‌و حرفه‌ای با ارسال نامه‌ای به وزیر علوم تقاضای خود در حوزه صنفی آموزشی را مطرح کردند که بخش هایی از این نامه به شرح زیر است.

«آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای پس از انتقال به وزارت علوم با مشکلات متعددی مواجه بودند که یکی از مهم‌ترین آنها عدم تعیین وضعیت اساتید و کادر آموزشی دانشگاه در ساختار جدید بود.

ایجاد طرح اعضای هیأت علمی فنی

پس از انتخاب دکتر شفیعی به عنوان ریاست دانشگاه پیگیری جدی این موضوع صورت گرفت و طرح اعضای هیأت علمی فنی ایجاد شد.

همچنین مسائل معطل مانده جذب اعضای هیات علمی و متقاضیان تبدیل وضعیت در سال ۹۱ تا حد قابل قبولی به سرانجام رسید و همچنین تدوین بخشنامه تعیین نرخ حق‌التدریس بر اساس آیین‌نامه‌های وزارت علوم نیز به پایان رسید.

تقاضای اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای از وزیر علوم این است که همچنان پشتیبان جدی مجموعه بزرگ دانشگاه فنی و حرفه‌ای باشد.

توجه به تطبیق اساتید رشته‌های علوم انسانی به هیات علمی

تعیین وضعیت و تطبیق به هیات علمی برای اساتید رشته‌های علوم انسانی مورد توجه قرار گیرد.

حال که تطبیق وضعیت اساتید با وقفه‌ای ۵ ساله در حال انجام است، تقاضا داریم عدم برخورداری از ارتقا و ترفیع سالانه در این پنج سال برای مدرسینی که به وظیفه تعریف شده خود عمل کرده‌اند جبران شود و کار به گونه‌ای پیش رود که ریاست دانشگاه با همکاری اساتید بتوانند مشکلات را سریعا حل کنند.

محدودیت جدی کادر هیات علمی در دانشگاه فنی و حرفه ای

دانشگاه فنی و حرفه‌ای از نظر کادر هیات علمی دارای محدودیت جدی است که در سال‌های متمادی هیچ جذبی وجود نداشته است و برخی اعضای هیات علمی در آستانه بازنشستگی هستند که خروج این افراد می‌تواند عدم انتقال تجربیات را در پی داشته باشد.

 بنابراین پیشنهاد می ‌کنیم تدبیری اندیشیده شود که برای مربیان و استادیاران تطبیق وضعیت در نظر گرفته شود و امکان ماندگاری تا سابقه ۳۵ سال فراهم شود.

تسهیل ایجاد فرصت مطالعاتی برای اساتید فنی حرفه ای

حمایت وزارت علوم از مسئولان دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای تدوین آیین‌نامه ارتقای اساتید متناسب با شرایط دانشگاه و تسهیل برای ایجاد فرصت های مطالعاتی اساتید با شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر نهادهایی که سبب ارتقای سطح علمی و مهارتی اساتید می‌شود فراهم باشد.»

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نامه اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای به وزیر علوم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.