خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » خبر خوش وزیر علوم به متقاضیان وام ویژه دکتری

خبر خوش وزیر علوم به متقاضیان وام ویژه دکتری

وزیر علوم درباره تحقق وعده این وزارتخانه برای افزایش وام ویژه دکتری و پرداخت آن در سال ۹۵ خبر داد.

محمد فرهادی وزیر علوم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: از آنجا که میزان تسهیلات و وامهای دانشجویی صندوق رفاه در سال تحصیلی جدید با افزایش ۱۱۰ درصدی روبه رو بوده به طبع آن وام ویژه دانشجویان دکتری نیز افزایش پیدا می کند.
وزیر علوم با اشاره به اقدامات لازم برای سال ۹۵ ادامه داد: خوشبختانه برای پرداخت هزینه وام ویژه دکتری، اعتبارات از طریق سه نهاد سازمان مدیرت و برنامه، صندوق رفاه دانشجویی و یک بانک تامین شده است.
فرهادی با بیان اینکه به ۱۰۰ درصد دانشجویان هزینه ماهانه ۷۵۰ هزارتومان پرداخت می شود، اظهار داشت: از آنجا که اعتبارات لازم تامین شده و در اختیار صندوق قرارگرفته، قطعا پرداخت وام ویژه به دانشجویان دکتری برای اولین بار، در سال تحصیلی جدید محقق می شود.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، طی دستورالعمل سال ۹۳ این وام صرفا به دانشجویان دکتری تخصصی  روزانه دانشگاههای دولتی، پس از گذراندن امتحان جامع و از طریق صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود و باز پرداخت آن نیز ظرف مدت سه سال بعد تاریخ فراغت از تحصیل، بصورت ماهانه انجام می شود.
گفتنی است، مبلغ وام ویژه دکتری در گذشته بین مبلغ ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان فقط برای دوره های پژوهشی دانشجویان واجدالشرایط بوده است.

همچنین ببینید

آخرین وضعیت جایابی بورسیه ها

دبیر هیئت عالی جذب در شورای عالی انقلاب فرهنگی آخرین وضعیت جایابی بورسیه ها را …

۳ دیدگاه

  1. با سلام لطفا در خصوص هزینه ماهانه ۷۰۰ هزار تومانی اطلاعات بیشتری در اختیار دانشجویان بگذارید. آیا این بلاعوض است یا به صورت وام؟ از طریق صندوق رفاه پرداخت می شود؟ خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید که چطور پیگیری کنیم چون دانشگاه ابراز بی اطلاعی می کند

  2. فقط به ما دو ترم دادن بعد هم یک سال و نیم است که گذشته و الان هم ترم نه هستیم و فارغ تحصیل حیف این همه دوندگی برای ضامن.

  3. سلام؛ پس ما چی میشیم که از بهمن ۹۴ واممون رو ندادند و الان وارد ترم ۹ شدیم؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *