ثبت نام آزمون دکتری 98 کانال تلگرم اخبار هیات علمی

بازنگری آیین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از بازنگری آیین‌نامه ارتقا و ارزشیابی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر علی جعفریان در نشست خبری روز یکشنبه، ۳۱ مرداد ماه که به مناسبت روز پزشک برگزار شد، در پاسخ به سؤالی درخصوص نحوه ارتقای اعضای هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز گفت: آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی تهران بازنگری شده است؛ در واقع در این آیین‌نامه مواردی وجود دارد که اگر اعضای هیات علمی یکی از این موارد را نداشته باشند، نمی‌توانند ارتقاء پیدا کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: هر یک از اعضای هیات علمی که بخواهد ارتقاء پیدا کند، باید در همه عرصه‌های آموزش، پژوهش و درمان عملکرد خوبی داشته باشد. در واقع در آیین‌نامه ارتقاء ارزشیابی اساتید تنها بر اساس یکی از شاخص‌ها یعنی پژوهش یا آموزش بازنگری نمی‌شود.

به گفته وی، متاسفانه این ابهام در بین اعضای هیات عملی دانشگاه وجود دارد که روند ارزیابی آنها بر اساس چه شاخص‌هایی صورت می‌گیرد. این طور نیست که اعضای هیات علمی تنها بر اساس تعداد مقالات ارتقا یابند. در واقع هیات ممیزی دانشگاه که کار ارتقاء و ارزیابی اعضای هیات علمی را انجام می‌دهند، خود تمامی شاخصه‌ها را در نظر می‌گیرند به طوری که ما مواردی داشتیم که در زمینه تعداد مقالات و پژوهش بسیار موفق بودند، اما به دلیل اینکه در آموزش کیفیت خوبی نداشتند، نتوانستند ارتقاء بگیرند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بازنگری آیین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *