کانال تلگرم اخبار هیات علمی

افزایش اعضای هیأت علمی استادیار به بالای دانشگاه آزاد تا پایان برنامه ششم

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در جلسه هیأت امنای استان خراسان رضوی درصد اعضای هیأت علمی استادیار به بالای دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان برنامه ششم توسعه‌ را ۸۰درصد اعلام کرد.

 به گزارش خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در جلسه هیات امنای استان خراسان رضوی گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی از سه سال پیش جذب هیات علمی را برای ترمیم وضعیت هیات علمی در دستورکار قرار داد. طبق هدف گذاری های انجام شده قرار شد ۵هزار نفر در سال هیات علمی جذب شود.»

او افزود: «روند جذب هیات علمی در فراخوان سالهای گذشته کند بود؛ اما در سال ۹۴ با سرعت دادن و تفویض اختیار فرآیند جذب به استان ها، ۳هزار و ۲۰۰ عضو جدید هیات علمی جذب شد.»

حسین زاده لطفی به فراخوان سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: «در فراخوانی که دی سال گذشته، براساس ممیزی رشته محل‌ها در آبان ۹۴ و شناسایی کمبود هیات علمی در استان ها اعلام شد، ۳هزار و ۹۰۰ عضو جدید هیات علمی جذب شدند. در این فراخوان ۶ هزار و ۲۰۰ نفر ثبت نام کرده بودند.»

او افزود: «بعضی از احکام اعضای هیات علمی صادر شده و تعدادی نیز در حال صدور است. این تعداد از اعضای هیات علمی، از ابتدای سال تحصیلی جدید مشغول به کار خواهند شد.»

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی درباره ارتقای احکام اعضای هیات علمی گفت: «در دو سال گذشته ۳هزار و ۲۰۰ نفر از مرتبه مربی به استادیاری و ۸۰۰ نفر از مرتبه دانشیاری به استادی ارتقا پیدا کردند. با احتساب این تعداد جذب و ارتقا، کل اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به ۳۶هزار نفر می رسد که از این تعداد ۲۴هزار نفر با مدرک PhD هستند. ابتدای مهر ۹۲، نسبت مربیان به کل اعضای هیات علمی ۶۰ به ۴۰ بود که با اتمام فرآیند جذب در فراخوان اخیر، این نسبت معکوس خواهدشد. به این معنی که درصد مربیان به ۴۰ درصد و استادیار به بالا به ۶۰درصد می رسد.»

او در ادامه گفت: «طبق هدف گذاری های نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه آزاد اسلامی، تا انتهای برنامه ششم توسعه قرار است درصد اعضای هیات علمی استادیار به بالا ۸۰درصد و مربیان به ۲۰درصد برسد. ما به این ۲۰درصد مربی برای مقاطع کاردانی و آموزشکده های سما نیازمندیم.»

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “افزایش اعضای هیأت علمی استادیار به بالای دانشگاه آزاد تا پایان برنامه ششم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.