کانال تلگرم اخبار هیات علمی

معرفی اساتید تراز اول نظریه پرداز علوم انسانی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی از شناسایی اساتید تراز اول در خصوص نظریه‌‏پردازی، نقد و مناظره در حوزه علوم انسانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، منصور میراحمدی با اشاره به اهمیت و ضرورت برگزاری کرسی‌‏های نظریه‏‌پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه‌‏ها و مجامع علمی کشور گفت: یکی از رسالت‏‌های اصلی دانشگاه‌ها، تولید علم است و تولید علم نیازمند فراهم شدن زمینه‏ های لازم به لحاظ سخت‏ افزاری و نرم ‏افزاری است که کرسی‏‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره یکی از مهم ترین زمینه‏‌های مذکور به شمار می آیند.

وی ادامه داد: بنابراین کرسی‏‌های مذکور در کنار فراهم ساختن زمینه ‏های تبادل‏ نظر علمی، شرایط لازم برای بالندگی علمی را در دانشگاه‏‌ها بوجود می ‏آورند.

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی افزود: نقش اصلی کرسی‏‌های مذکور، تسهیل در فرآیند تولید علم است چون این کرسی‏‌ها از طریق شناسایی استعدادهای علمی در دانشگاه و فراهم ساختن زمینه‌‏های لازم برای رشد و شکوفایی این استعدادها فرآیند تولید علم را تسهیل کرده، زمینه بهره‏‌مندی بیشتر جامعه از دستاوردهای علمی را فراهم می‌‏سازند. دانشگاه شهید بهشتی با توجه به این مهم از اواخر سال ۱۳۹۳ به تاسیس کمیته دستگاهی پرداخته است.

وی با اشاره به اهداف دانشگاه شهید بهشتی در زمینه کرسی‏‌های نظریه‏ پردازی، نقد و مناظره افزود: دانشگاه بنا به جایگاه مهمی که در عرصه تولید علم در کشور دارد همواره به دنبال بسترسازی، ساماندهی و فرهنگ‏سازی برای عملیاتی کردن کرسی‏‌های علمی و ترویجی از طریق ایجاد انگیزش در دانشجویان، استادان، فرهیختگان و نخبگان بوده است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی افزود: همچنین تقویت، تسهیل و نظام ‏مند کردن فرآیند برگزاری کرسی‏‌ها در دستگاه‏‌های پژوهشی، تحقیقاتی و آموزشی تحت نظر دانشگاه نیز از سایر اهداف دانشگاه شهید بهشتی است.

وی ادامه داد: علاوه بر این شناسایی استعدادهای بالقوه و بالفعل فعالیت‏‌های علمی پژوهشی، گروه‌‏های تخصصی و نخبگان در برگزاری کرسی‏‌های علمی، داوری و نقد و همچنین پایبندی به استانداردهای کرسی‏‌های علمی و ترویجی از سایر مواردی است که کمیته دستگاهی دانشگاه بدان توجه دارد.

وی افزود: مجموعه مدیریت دانشگاه با توجه به هماهنگی‏‌های بیرونی با دبیرخانه هیات حمایت و همچنین نشست‏ های داخلی اقدامات مختلفی را دراین زمینه انجام داده است که می توان به تشکیل کمیته دستگاهی نظریه‏ پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه، تدوین و تصویب شیوه‏ نامه داخلی کمیته دستگاهی نظریه ‏پردازی، نقد و مناظره و حضور چند تن از اعضای کمیته دستگاهی در جلسه شورای پژوهشی و هیات رئیسه دانشگاه به منظور معرفی کرسی‏ های علمی و ترویجی به اعضای هیات علمی دانشکده‏‏‌ها و پژوهشکده‌‏های دانشگاه اشاره کرد.

وی از دیگر اقدامات انجام شده به مکاتبه با روسای دانشکده‏‌ها و پژوهشکده‌‏های دانشگاه در خصوص معرفی اساتید تراز اول دانشکده/ پژوهشکده به منظور شناسایی استعدادهای مطرح در خصوص نظریه‌‏پردازی، نقد و مناظره در حوزه علوم انسانی اشاره کرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “معرفی اساتید تراز اول نظریه پرداز علوم انسانی”

  1. دکتر فرشته ناصری گفت:

    سلام بسیار طرح کاربردی در راه نیل به ارتقا اهداف مورد نظر در راستا است ‘
    باارزوی توفیق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.