خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » تشکیل شبکه‌ای ملی از اعضای هیأت‌ علمی دانشگاه‌ها توسط جهاد دانشگاهی

تشکیل شبکه‌ای ملی از اعضای هیأت‌ علمی دانشگاه‌ها توسط جهاد دانشگاهی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیشنهاد تشکیل شبکه‌ای ملی از میان اعضای هیأت‌ علمی دانشگاه‌ها را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا اصغری با تبریک سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: ماموریت اصلی دانشگاه‌ها توسعه علمی کشور و تربیت نیروی انسانی است؛ با توجه به اینکه جهاد دانشگاهی در تعداد نیروی انسانی و منابع محدودیت داشته، اما باز توانسته خود را در برخی موارد که در اولویت کشور قرار دارد، متمرکز کند. به عنوان نمونه می‌توان به پژوهشگاه رویان اشاره کرد که توانست فضای علمی کشور را در یک زمینه خاص چند قدم جلوتر ببرد.

اصغری خاطرنشان کرد: اگر این کار قرار بود در روند معمول دانشگاه انجام بگیرد، زمان و هزینه بیشتری می‌طلبید، اما جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه رویان نشان دادند که با انگیزه بالا می‌توان فعالیت‌ها را مناسب‌تر پیش برد و در زمان و هزینه نیز صرفه‌جویی کرد.

وی تاکید کرد: به جهاد دانشگاهی پیشنهاد می‌کنم که یک شبکه در سطح ملی از میان اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها در گروه‌های مختلف که انگیزه انقلابی و جهادی قوی دارند، تشکیل دهد تا در سطح کشور بتوان دانشمندان کشور را به یکدیگر مرتبط ساخت. در این صورت و با فراهم آوردن امکانات زیرساختی و سخت‌افزاری مانند آزمایشگاه‌ها قطعاً می‌تواند کاری را که در رویان انجام داد در هر رشته دیگری نیز انجام داد.

همچنین ببینید

اولویت ساماندهی اعضای هیئت علمی و مدرسان حق‌التدریس در دانشگاه آزاد

قائم مقام رئیس دانشگاه و مدیر مرکز جذب و امور هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *