کانال تلگرم اخبار هیات علمی

تخصيص ۵۰ بورس فرصت مطالعاتی به دانشجويان دانشگاه تهران

معاون بین‌الملل دانشگاه تهران از تخصیص ۵۰ بورس فرصت مطالعاتی به دانشجویان دانشگاه تهران خبر داد.

محمد باقر قهرمانی معاون بین‌المللی دانشگاه تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بر اساس بخشنامه ای مبنی بر اعطای بورس فرصت مطالعاتی ۵ ماهه برای دانشجویان ایرانی مقطع دکتری غیر بورسیه و بورسیه دانشگاه تهران علاوه بر ۱۰۰ سهمیه تخصیص یافته از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، قرار شد همانند سال های گذشته تعداد ۵۰ بورس توسط معاونت بین‌الملل بر اساس شیوه نامه اجرایی مورد حمایت مالی قرار گیرند.
وی افزود: به منظور گسترش فعالیتهای علمی بین‌المللی دانشگاه تهران در عرصه‌های مختلف جهانی، اعزام دانشجویان این دانشگاه به دوره‌های فرصت مطالعاتی کوتاه مدت خارج از کشور با کمک هزینه دانشگاه مورد تصویب و موافقت قرار گرفت.
معاون بین الملل دانشگاه تهران بیان داشت: در این باره دانشجویان جهت استفاده از فرصت کوتاه مدت تحقیقاتی خارج از کشور باید به میزان مصوب  شده از سوی شورای مرکزی بورس و  سازمان امور دانشجویی دانشجویان بورسیه و غیر بورسیه  ۲۰۰ میلیون ریال تعهد محضری به دانشگاه ارائه دهند.
وی درخصوص شرایط دانشجویان متقاضی یادآور شد: اولویت در درجه نخست با بورسیه‌های دانشگاه تهران است و بورسیه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین بورسیه سایر دانشگاه ها مشمول این مصوبه نخواهند شد و دانشجویان دکتری غیربورس در صورت دارا بودن سایر شرایط ماده یک که در بخشنامه سال ۹۴-۹۵ می توانند از این امتیاز استفاده کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تخصیص ۵۰ بورس فرصت مطالعاتی به دانشجویان دانشگاه تهران”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.