کانال تلگرم اخبار هیات علمی

آخرین وضعیت بررسی پرونده اعضای هیأت علمی فنی‌وحرفه‌ای

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای گفت: ۴۵۰ پرونده هیئت علمی فنی‌وحرفه‌ای در حال تطبیق و دریافت مهر تأیید وزارت علوم هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود شفیعی چهارشنبه ۲۰ مردادماه در دومین همایش استانی و هشتمین سمینار از سلسله سمینارهای ارتباط صنعت با دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در استان همدان اظهار داشت: باید فلسفه تکنسین‌پروری را همگانی کنیم و اگر دیر بجنبیم این فلسفه به راحتی از بین خواهد رفت.باید به دنبال پرورش تکنسین‌های چهار ساله باشیم، دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای به دنبال پیاده کردن و تلفیق سیستم آموزش فنی‌وحرفه‌ای آلمان و چین با کشور ایران است.

وی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری و اشاره به موضوع «پنجه‌های کارآمد» افزود: کشور برای توسعه و پیشرفت نیاز به پنجه‌های کارآمد دارد.

شفیعی ادامه داد: طی این چند روز ۴۵۰ پرونده هیئت علمی فنی‌وحرفه‌ای در حال تطبیق و دریافت مهر وزارت علوم هستند و ۲۶ پرونده کارشناسی به هیئت علمی نیز در دست انجام است.

وی گفت: کارشناس‌ها و کارشناس‌های‌ارشد را بیشتر از دکترها دوست داریم چرا که دکترها دیگر حوصله پوشیدن روپوش و حضور در آزمایشگاه و سر و کله زدن با دانشجویان را ندارد.

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشور با بیان اینکه امروز شاهد خالی شدن صندلی‌های دانشگاه‌های بزرگ هستیم، گفت: افتخار ما این است که صندلی خالی نداریم اما باید مواظب باشیم ما نیز دچار این مشکل نشویم.

شفیعی تصریح کرد:مسئولان باید به دنبال تصوب قوانینی باشند که ارتقاء جایگاه‌ها، حقوق و مزایا منوط به مدرک نباشد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آخرین وضعیت بررسی پرونده اعضای هیأت علمی فنی‌وحرفه‌ای”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.