کانال تلگرم اخبار هیات علمی

کرسی‌های آزاد اندیشی عاملی امتیازآور در ارتقای اعضای هیأت علمی وزارت علوم

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت مطابق آیین نامه ارتقاء، اساتیدی که در کرسی های آزاداندیشی شرکت می‌کنند از امتیاز برخوردار می شوند.

سید ضیاء هاشمی در گفتگو با مهر با اشاره به رشد برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها گفت: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی نسبت به سال گذشته با ۲۰ درصد رشد مواجه بوده است.

وی ادامه داد: حدود ۲۷۰ کرسی آزاد اندیشی در رابطه با حوزه مجلس و انتخابات در دانشگاه ها برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها پیشنهاد شده بود، بند جدیدی به آیین نامه کرسی های آزاد اندیشی اضافه شود مبنی بر این که اساتید و دانشجویانی که در کرسی های آزاد اندیشی شرکت می کنند از مصونیت قضایی برخوردار باشند که تصویب این بند در افزایش رونق کرسی های آزاد اندیشی بسیار موثر است.

وی با اشاره به حمایت از اساتید و دانشجویانی که در کرسی های آزاد اندیشی شرکت می کنند، افزود: در آیین نامه ارتقاء، این بستر و زمینه فراهم است تا برای افرادی که در کرسی ها شرکت می کنند، امتیاز در نظر گرفته شود.

هاشمی یادآور شد: برای اینکه موضوعات کرسی ها فقط به موضوعات سیاسی منتهی نشود موضوعات فرهنگی، اجتماعی، آسیب های اجتماعی، زیست محیطی و برخی موضوعات دیگر را عنوان کرده ایم.

وی افزود: همچنین روند اجرا و کسب مجوز برای برگزاری کرسی ها را تسهیل کرده ایم.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کرسی‌های آزاد اندیشی عاملی امتیازآور در ارتقای اعضای هیأت علمی وزارت علوم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.