خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » انتقاد دانشگاه آزاد به ممنوعیت همکاری هیأت علمی تمام وقت دانشگاه‌های دولتی

انتقاد دانشگاه آزاد به ممنوعیت همکاری هیأت علمی تمام وقت دانشگاه‌های دولتی

معاون آموزشی دانشگاه اسلامی از متضرر شدن جامعه علمی کشور بر اثر مصوبه‌ منع همکاری استادان دانشگاه‌های دولتی با دانشگاه‌های غیر دولتی خبر داد.

حسین‌ زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از سوی وزارت علوم به کمیسیون دائمی دانشگاه‌های دولتی منع همکاری نیمه وقت اعضای هیئت علمی تمام وقت دانشگاه دولتی در دانشگاه غیر دولتی توصیه شد تا در دستور کار قرار بگیرد. همچنین همکاری اعضای هیئت علمی تمام وقت به صورت استاد وابسته با سایر دانشگاه‌ها رایج است که این امتیازی بزرگ برای اعضای هیئت علمی و دانشگاه محل استخدام آن‌ها به حساب می‌آید.
وی تأکید کرد: با چنین مصوبه‌ای این امتیاز از اعضای هیئت علمی دانشگاه دولتی و همچنین خود دانشگاه دولتی سلب می شود و از طرف دیگر همکاری اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر باعث پیشرفت و هم‌افزایی آن‌ها به خصوص در تولید علم می‌شود.
وی ادامه داد: از آن‌جایی که اکثر اعضای هیات علمی دانشگاه‌های دولتی با دانشگاه‌های غیر دولتی همکاری به صورت نیمه وقت یا مدعو دارند در افزایش تولید علم و بهبود رتبه‌های بین‌المللی و تقویت امور پژوهشی و آموزشی نقشی متأثر دارند.
وی در پایان گفت: متأسفانه با چنین توصیه‌ای که وزارت علوم آن‌ را در دستور کار قرار داده و با به تصویب رسیدن آن این همکاری‌ها قطع می‌شود و از محل قطع شدن این همکاری آموزش عالی ایران و تمام دانشگاهای موجود در کشور ضرر می‌بینند.
بد نیستمیتونست بهتر باشهقابل قبولهخوبعالی (اولین امتیاز را شما بدهید)
Loading...

همچنین ببینید

کاهش سهمیه فرصت مطالعاتی خارج از کشور اساتید دانشگاه صنعتی شریف

رئیس دانشگاه صنعتی شریف از کاهش شدید سهمیه فرصت مطالعاتی خارج از کشور اساتید این …

۶ دیدگاه

 1. تصمیم بسیار خوبی است. اینطوری حداقل هیئت علمی دانشگاه های دولتی کمی به فکر دانشجویان خودشان خواهند بود.

 2. فارغ التحصیل دانشگاه آزاد

  این اقدام کاملا درستی است. اولا در اشتغال زایی برای فارغ التحصیلان مقاطع بالا تاثیر گذار هست. ازطرفی در همه حوزه ها باید مسئله چند شغلی حل بشه.این باعث افزایش انگیزه میشه. سطح کیفی میره بالا.

 3. خدا پدرتون بیامرزه یه تصمیم اساسی گرفتین که به نفع آینده دانشجوهای دکتری فعلا بی کار باشه، حداقل الان دانشگاه باید محدویت و کمبودای خودشونو با استخدام های جدید جبران کنه

 4. سلام
  خیلی هم خوب است. اینطوری فرصت بیشتری برای استادان جوان و جویای کار فراهم خواهد شد.

 5. دانشجوی دکتری مهندسی هسته ای

  به نظر بنده تصمیم وزارت علوم در این زمینه کاملا به جا و منطقی است. اساتید دانشگاه های دولتی باید به فکر تعریف پروژه های کلان در دانشگاه خودشان باشند و تمام وقت خود را صرف دانشجویان خودشان در دانشگاه دولتی بکنند. انتقاد دانشگاه آزاد بی مورد است و به نظر بنده با این تصمیم وزارت علوم هیچ لطمه ای به بدنه ی علمی کشور نمی خورد

 6. سلام
  خیلی هم تصمیم خوب و به جایی است باعث می شود دانشگاه ازاد هیئت علمی جذب کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *