کانال تلگرم اخبار هیات علمی

جذب دانش آموختگان دکتری پژوهش محور به عنوان هیات علمی مراکز تحقیقاتی

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: در حال ظرفیت سازی هستیم تا دانش آموختگان دکتری پژوهش محور بتوانند بعنوان هیات علمی جذب مراکز تحقیقاتی شوند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: رشته پژوهش محور موضوعی است که در دنیا جا افتاده و در کشوری مانند آمریکا اکثر PHDها، از نوع پژوهش محوری است.
وی افزود: چندی قبل تحت عنوان اولین دوره، حدود ۷۰ نفر از افرادی که در این رشته تحصیل می کردند، فارغ‌التحصیل شدند که امیدواریم با فعالیت در مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های دانش بنیان قدیمی یا تازه تاسیس بتوانند بر اساس علم و تکنولوژی نقش موثر و متعالی را داشته باشند.
ملک زاده با اشاره به حمایت از این افراد اظهار داشت: در حال تدارک ظرفیت‌هایی برای این افراد هستیم تا بتوانند بعنوان اعضای هیات علمی در مراکز تحقیقاتی مشغول به فعالیت شوند.
وی ادامه داد: همچنین تمام دانشجویان این رشته برای پایان‌نامه‌هایشان از جانب دانشگاه خود، وزارت بهداشت و صندوق حمایت از پژوهشگران مورد حمایت مالی قرار می گیرند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درباره نحوه پذیرش در این رشته بیان کرد: طبق قانون مصوب مجلس، داوطلبان ابتدا در یک آزمون ورودی و مصاحبه شرکت می کنند و براساس نمره امتحان ورودی و  مصاحبه آنها گزینش برای دانشگاه‌ها صورت می گیرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جذب دانش آموختگان دکتری پژوهش محور به عنوان هیات علمی مراکز تحقیقاتی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.