کانال تلگرم اخبار هیات علمی

اولویت جذب اعضای هیأت علمی با دانش آموختگان دکتری

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: با توجه به جمع کثیر فارغ التحصیلان دکتری، اولویت جذب اعضای هیات علمی با دانش آموختگان است.
محمدرضا رضوان طلب رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به فراخوان مربوط به بورسیه ها در اردیبهشت ماه گفت: ثبت نام دانشجویان دکتری برای جذب به صورت بورسیه در اردیبهشت ۹۵ به زودی اعلام می شود. درحال حاضر دانشگاه‌ها مشغول اعلام نیازهای خود به مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم هستند.
وی ادامه داد: بعد از اعلام نیاز دانشگاه‌ها، اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان و مرکز نظارت آموزش عالی، نیازهای اعلام شده را بررسی و بعد از طی فرآیندی، آنها را منطبق با قوانین و نیازهای موجود، اصلاح می کنند.
رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم اظهار داشت: برنامه جذب خصوصا برای دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی کند و با توجه به ازدیاد دانش آموختگان دکتری، اولویت جذب با آنها است.
رضوان طلب درباره نسبت دانشجو به استاد در کشور یادآور شد: این نسبت هم اکنون ۱ به ۲۴ است که باید برای رسیدن به ایده‌آل ( ۱ به ۱۳ در سطح بین المللی) تلاش کنیم؛ لذا تا رسیدن به این نسبت، همواره نیازمند جذب هیات علمی هستیم.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “اولویت جذب اعضای هیأت علمی با دانش آموختگان دکتری”

  1. فاطمه گفت:

    نتایج فراخوان بهمن ۹۴ کی اعلام می شود؟ طبق تقویم هیات جذب وزارت علوم، دانشگاه ها میبایست تا ۳۰ اردیبهشت ۹۵ مصاحبه ها را انجام بدهند و نتایج را به هیات جذب وزارت علوم اعلام کنند. اینجانب دانشگاه اراک و سازمان تحقیقات (دو رشته) را انتخاب کرده ام و با هیات جذب دانشگاه های مربوطه تماس گرفتم، گفتند هنوز مصاحبه انجام نداده اند، می خواهیم بدانیم که در ۵ روز آینده (با توجه به اتمام رمان اعلام شده از طرف هیات جذب وزارت علوم) چگونه می توان این مصاحبه ها را انجام داد؟؟ از وزارت علومی ها تقاضا داریم در مورد مقید بودن دانشگاه ها به زمان بندی اعلام شده شان به دانشگاه ها فشار بیارند. آخه چقدر انتظار؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.