کانال تلگرم اخبار هیات علمی

جذب 11 هزار عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تا خرداد 95

رییس دانشگاه آزاد گفت: تا پایان خرداد ۹۵، ۱۱ هزار نفر در هیئت علمی دانشگاه آزاد جذب می‌شوند.

دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شاخص‌های کیفی‌سازی متنوع است؛ از جمله آن‌ها می‌توان به داشتن اساتید کافی اشاره کرد که در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد به طور متوسط ۱ به ۴۷ است با توجه به اینکه این نسبت در کل کشور ۱ به ۶۴ است.
وی ادامه داد: به همین دلیل دانشگاه در حال جذب هیئت علمی است و تاکنون زمینه جذب ۱۱ هزار نفر را فراهم کرده است که تا پایان خرداد ماه ۹۵ اتمام می‌یابد علاوه بر آن نیز تا پایان سال ۹۶ نیز ۱۰ هزار نفر دیگر اضافه خواهند شد.
رییس دانشگاه آزاد اظهار کرد: در حال حاضر این دانشگاه دارای بیش از ۱۵ هزار هیئت علمی تمام وقت است که دارای درجه دکتری هستند و طی پیش‌بینی‌های انجام شده تا پایان سال ۹۶ اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد به ۳۵ هزار نفر با درجه PHD خواهد رسید که شاخص بسیار مناسبی از نظر توسعه کیفی است.
وی به سایر اقدامات در جهت کیفی‌سازی این دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: طرح تجمیع ساها، بازنگری در دروس، تمام وقت شدن اساتید حق‌التدریسی و ارتقا بخشی به مربیان جهت اخذ درجه دکتری مجموعه فعالیت‌هایی هستند که در جهت کیفیت بخشی تاکنون انجام شده است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جذب ۱۱ هزار عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تا خرداد ۹۵”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.