خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » اولویت داشتن دانشجویان شاهد و ایثارگر در جذب هیات علمی

اولویت داشتن دانشجویان شاهد و ایثارگر در جذب هیات علمی

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان از اولویت داشتن دانشجویان شاهد و ایثارگر در جذب هیات علمی خبر داد.

حسینی مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به طرح استاد مشاور برای دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت‌: جمعی از اساتید مشاور مناطق هشت گانه کشور با هدف اصلاح آیین‌نامه فعلی استاد مشاور گرد هم آمده و جلساتی تشکیل می‌دهند، ماحصل جلسات آن ها منجر به تشکیل نشست اساتید مشاوره دانشگاه‌ها و مراکزعالی شده تا آیین‌نامه استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر با استفاده از خرد جمعی بازبینی و ابلاغ شود.
وی افزود: قرار است در آیین‌نامه جدید استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر از ابتدا تا انتهای تحصیل دانشجویان همراه آنها باشد.
حسینی با تاکید بر اینکه استاد مشاور باید با دانشجویان شاهد و ایثارگر تعامل سازنده داشته باشد، بیان کرد: این اساتید وظیفه دارند ضمن حمایت و هدایت تحصیلی دانشجویان، در مقوله‌های فرهنگی و اجتماعی نیز تاثیرگذار باشند و این امر مستلزم ارائه آموزش‌های منظم به این اساتید است.
وی اظهار داشت: برای این هدف برنامه‌ریزی‌های خاصی انجام شده است تا کادر اداری و کادر حمایتی در دانشگاه‌ها از آموزش‌های لازم برخوردار باشند. در همین راستا در نیمه دوم سال جاری اولین کارگاه آموزشی کارشناسان دفاتر شاهد و ایثارگر برگزار شد که مورد استقبال نیز قرار گرفت.
مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر در پایان با اشاره به این که دانشجویان شاهد و ایثارگر در اولویت جذب هیات علمی در دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم هستند، گفت: جذب هیات علمی در وزارت علوم مکانیزم‌های خاص خود را دارد و این جذب بر اساس نیازهایی که اعلام می‌شود صورت می‌گیرد و افراد پس از ثبت‌نام در سامانه مورد بررسی قرار می‌گیرند. با این وجود در جذب اعضای هیات علمی متقاضیان شاهد و ایثارگر جزو اولویت قرار دارند.

همچنین ببینید

لغو اعزام دانشجو با بورس دولتی در سال ۹۸

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اعلام کرد: در سال ۹۸ برای اعزام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *