کانال تلگرم اخبار هیات علمی

اعلام آمار جذب هیات علمی دانشگاه‌های آزاد در دو سال گذشته

رئیس دانشگاه آزاد با اعلام آمار جذب هیات علمی دانشگاه‌های کشور در دو سال گذشته گفت: سهم دانشگاه آزاد در ارتقای آمار نسبت استاد به دانشجو ۴۲ درصد بوده است.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اعلام آماری از جذب هیات علمی دانشگاه‌های کشور در دو سال گذشته گفت: نسبت استاد به دانشجو در کل دانشگاه‌های کشور در مهرماه سال ۹۲ ، یک به ۶۵ بوده است که این میزان در بهمن ماه سال ۹۴ یک به ۶۴ شده است.

وی افزود: آمار دانشگاه آزاد در جذب هیات علمی به این صورت است که نسبت استاد (غیرهمگن) به دانشجو در دانشگاه آزاد در مهرماه سال ۹۲ یک به ۵۱ بوده که در بهمن ماه سال ۹۴ یک به ۴۷ شده است و این آمار برای نسبت استاد (همگن) به دانشجو در دانشگاه آزاد در مهر ۹۲ یک به ۴۱ بوده است که در بهمن ۹۴ یک به ۳۷ شده است.

میرزاده گفت: همچنین اعضای هیات علمی تمام وقت که از مهرماه سال ۹۱ تا بهمن ۹۴ جذب شده اند ۲ هزار و ۹۴۶ نفر بودند و  ۲ هزار پرونده نیز در دست بررسی است.

رئیس دانشگاه آزاد عنوان کرد: تا ۳۱ خرداد سال ۹۵ نیز ۳ هزار و ۹۰۰ عضو هیات علمی قرار است جذب کنیم. همچنین ۲ هزار و ۵۵۶ مربی نیز به استادیاری ارتقا یافتند. یعنی از مهرماه سال ۹۱ تا بهمن ۹۴، بیش از ۱۱ هزار عضو هیات علمی به اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اضافه شده است.

میرزاده ادامه داد: در کل دانشگاه‌های کشور از اول مهرماه سال ۹۲ تا اول دی ماه سال ۹۴ جذب هیات علمی ۷ هزار و ۶۲ نفر بوده است که ۲ هزار و ۹۴۶ نفر مربوط به دانشگاه آزاد است یعنی سهم دانشگاه آزاد در ارتقای آمار نسبت استاد به دانشجو ۴۲ درصد بوده است.

 

 

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اعلام آمار جذب هیات علمی دانشگاه‌های آزاد در دو سال گذشته”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.