کانال تلگرم اخبار هیات علمی

افزایش چشمگیر وام ویژه دکتری در سال آینده

رئیس صندوق رفاه گفت: برای سال تحصیلی آینده بودجه وام دانشجویان دکترا در حدود ۱۰۰میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.

ذوالفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش بودجه وام ویژه دکترا، گفت: ما سال گذشته برای وام دکترا ۳ میلیارد تومان به دانشجویان پرداخت کردیم و در سال جاری نیز پرداختی ما تا به حال ۱۰ میلیارد تومان برای وام دکترا بوده است، که قطعاً‌ این مبلغ افزایش پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای سال آینده با تدبیری که صورت گرفته و با حمایتی که مقام عالی وزارت علوم داشته است، پرداختی وام دانشجویان دکترا حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد شد.

یزدان‌مهر تأکید کرد: سود بانکی این وام توسط سازمان مدیریت پرداخت خواهد شد و ما این وام را به تمام دانشجویان دکترا پرداخت خواهیم کرد.

وی گفت: بر اساس این افزایش بودجه، پرداخت وام به دانشجویان دکترا و دانشجویان پژوهش محور نیز افزایش خواهد داشت و با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در سال آینده به هر دانشجوی دکترا مبلغ شش میلیون ریال و به دانشجویان پژوهش محور مبلغ هفت میلیون ریال وام ماهانه پرداخت می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: پرداخت وام‌های صندوق کارآفرینی امید نیز در راستای اشتغال و کارآفرینی بزودی عملیاتی می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان تأکید کرد: ما امسال در بحث ازدواج، اشتغال و عتبات نیز اقدامات خوبی را در نظر گرفته‌ایم. در سال‌های گذشته به هر دانشجو مبلغ سه میلیون ریال وام عتبات پرداخت می‌شد که این مبلغ برای سال‌های آینده به هفت میلیون ریال افزایش یافته است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “افزایش چشمگیر وام ویژه دکتری در سال آینده”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.