کانال تلگرم اخبار هیات علمی

شرط سنی حداکثر ۴۵ سال برای استخدام هیأت علمی

رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شرایط سنی متقاضیان اعضای هیات علمی با مدرک کارشناسی ارشد و دکتری را اعلام کرد و گفت: با پایین آمدن شرط سنی برای جذب موافقت نشد.

حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط سنی داوطلبان هیات علمی دانشگاه‌ ها گفت: شرط سنی متقاضیان عضویت هیات علمی در صورتی که دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند، حداکثر ۳۵ سال و در صورتی که دارای مدرک دکتری باشند، ۴۵ سال است.

وی ادامه داد: اگر اعلام شده تغییراتی در شرایط سنی متقاضیان هیات علمی به وجود آمده، این تغییرات در حد پیش نویس غیر قابل استناد بوده که به تصویب نرسیده است.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم افزود: در این پیش نویس خواسته شده بود که سن اعضای هیات علمی پایین تر محاسبه شود که چنین اتفاقی رخ نداد و مانند قبل حداکثر سن برای متقاضیان با مدرک کارشناسی ارشد ۳۵ سال و برای دکتری ۴۵ سال است.

به گزارش مهر، چهاردهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور مربوط به فراخوان بهمن ۱۳۹۴ از ۲۲ دی ماه ۹۴ آغاز شده است.

در فراخوان بهمن ۹۴ برای دانشگاه‌های دولتی سهمیه بسیار محدودی (حداکثر یک ششم سهمیه شهریور ماه) در نظر گرفته شده‌ است.

متقاضیان می توانند در روزهای ۱۷ تا ۲۶ بهمن ماه ۹۴ به سایت مرکز مراجعه کرده و با توجه به نیازهای اعلام شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

۳ تا ۱۶ اسفند ۹۴ پالایش اولیه صورت می گیرد و از ۱۷ اسفند ۹۴ تا ۳۰ اردیبهشت ۹۵ به مدت دو ماه نیم فرایند جذب در دانشگاه ها آغاز می شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

4 دیدگاه در “شرط سنی حداکثر ۴۵ سال برای استخدام هیأت علمی”

 1. تشکر از شما بابت عدم کاهش سن جذب. به عنوان مدرس(با وجود رتبه اول مقطع ارشد و سوابق پژوهشی و آموزشی و حرفه ای) بسیار متاسفم که حد سن و شرط مدرک دکترا برای جذب مطرح هست. چرا که به دلیل عدم وجود مقطع دکترا در رشته ی خود(طراحی صنعتی) موفق به استفاده از امتیازات خود و تحصیل دکترا نشده، با وجود شرط سنی و لزوم مدرک دکترا (ولو غیر مرتبط) موفق به جذب نشدم. فکر می کنم سن و مدرک پارامترهایی هستند که بایستی بعد از صلاحیت علمی و شایستگی های دیگر، مد نظر قرار بگیرند.(گفته شده ز گهواره تا گور دانش بجوی؛ و یا تخصص گرایی نه مدرک گرایی). تکلیف چیست؟ آیا می توان با درنظر گیری تجربه و تخصص استثناء قایل شد؟ خواهشمندم شرایط را بررسی فرمایید. با تشکر

 2. زهرا گفت:

  سلام با تشکر از اینکه سن هیت علمی شدن را تغییر نداده اید

 3. علی گفت:

  سلام
  آیا فراخوان بهمن که قرار بود ۱۷ همین ماه شروع بشه شروع شده؟
  برای من که لینک سایت نور رضوی بالا نمی آد.
  ممنون می شم راهنمایی کنید.
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.