خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » آمار جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها طی ۶ سال گذشته

آمار جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها طی ۶ سال گذشته

رئیس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طی ۶ سال گذشته حدود ۳۵ هزار نفر عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها جذب شده است.

محمدعلی کی نژاد در گفتگو با خبرگزاری مهر، گفت: ظرف ۶ سال گذشته حدود ۳۵ هزار نفر عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها جذب شده است، بنابراین نیاز دانشگاه‌ها به عضو هیات علمی تا حدی تامین شده، و طبیعی است که دانشگاه‌ها کاهش جذب هیات علمی داشته باشند.

وی ادامه داد: از دیگر دلایل کاهش جذب عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها این است که در گذشته فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد نیز به عنوان عضو هیات علمی جذب می شدند، ولی درحال حاضر اولویت با فارغ التحصیلان دکتری است.

رئیس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی در شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: از سوی دیگر در نقشه جامع علمی کشور بر توسعه رشته‌های جدید و بین رشته ای تاکید شده و تعداد دانشگاه‌هایی که به سمت توسعه این رشته ها حرکت کرده اند کم است.

وی در مورد کاهش ردیف استخدام اعضای هیات علمی در بودجه سال ۹۵ نیز گفت: بودجه کم نشده، در دو سال گذشته یک ردیف متمرکز وجود داشت که این ردیف حذف و در داخل بودجه‌های دانشگاه ادغام شده است و چون در کلان بودجه جاری لحاظ شده، نمی توان گفت که کاهش یافته، این مساله به مدیریت دانشگاه وابسته است، اگر دانشگاهی هیات علمی نیاز دارد، می تواند به این بخش بها داده و اعتبار بیشتری را اختصاص دهد.

همچنین ببینید

تمدید مهلت فراخوان جذب هیأت علمی بهمن ۹۷ وزارت علوم

فرصت ثبت‌نام متقاضیان جذب هیأت علمی فراخوان بهمن ماه ۹۷ وزارت علوم تا پنجم اسفند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *