کانال تلگرم اخبار هیات علمی

سیاست دانشگاه امیرکبیر در مورد جذب دانشجویان بورسیه

رییس دانشگاه امیرکبیر با اشاره به تفویض اختیار بورسیه دانشجویان به دانشگاه‌ها اظهار کرد: دانشگاه امیرکبیر معمولا از سهمیه بورسیه خود کم تر استفاده می کند.

سید احمد معتمدی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایسنا، با تاکید بر اینکه دانشگاه امیرکبیر معمولا از سهمیه بورسیه کم تر استفاده می‌کند، درمورد دلیل این امر توضیح داد: تقاضا برای استخدام زیاد است، برای مثال سال گذشته ۱۲۰۰ تقاضا وجود داشت اما تنها ۲۰ تا ۳۰ نفر جذب شدند، به همین دلیل چند سالی است که از بورس استفاده نمی کنیم، زیرا بهترین فارغ التحصیلان دانشگاه امیرکبیر چه بورسیه باشند چه نباشند برای استخدام انتخاب می شوند.

وی افزود:این سیاست دانشگاه در سال های گذشته بوده و تا کنون ادامه دارد.البته دانشجویان پردیس های دانشگاه در خارج از تهران، یا رشته های خاص به صورت محدود بورس می شوند. در عین حال اعتقاد داریم روش وزارت علوم درمورد گزینش دانشجویان بورسیه روش بسیار خوبی برای دانشگاه ها است، زیرا دانشگاه‌ها دانشجو را انتخاب می کنند و در طول تحصیل بر نحوه فعالیت دانشجو نظارت دارند و دانشجو هم به دانشگاه تعهد دارد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سیاست دانشگاه امیرکبیر در مورد جذب دانشجویان بورسیه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.