کانال تلگرم اخبار هیات علمی

اعلام شاخص‌های ارتقای اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها

وزیر علوم با بیان اینکه صرفا داشتن مقالات علمی برای ارتقای اعضای هیأت علمی کافی نیست، گفت: شاخص‌های کاملی را در آیین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی در نظر گرفتیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد فرهادی وزیر علوم در حاشیه مراسم رونمایی از ۳۲ دستاورد دانش‌بنیان در سالن اجلاس سران گفت: برای ارتقای اعضای هیأت علمی صرفاً داشتن مقالات مطرح نیست بلکه مقاله تنها یکی از شاخص‌های ارتقا است.

وی افزود: فناوری، نوآوری، ثبت اختراع، انتشار مقاله در نشریات معتبر، کیفیت آموزش و تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله شاخص‌های مدنظر در آیین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی است که به تازگی به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

وی در رابطه با توسعه ارتباطات صنعت و دانشگاه نیز گفت: برنامه‌های آموزشی به گونه‌ای بازنگری شده است که ارتباطات صنعت و دانشگاه افزایش یابد به طوری که دفاتر ارتباط با صنعت نیز در دانشگاه‌ها و وزارت علوم راه‌اندازی شده است.

وزیر علوم اظهار داشت: همچنین فرصت‌های مطالعاتی صنعتی برای اعضای هیأت علمی را آغاز کردیم و دوره‌های پسادکترا نیز در محیط‌های صنعتی به زودی راه‌ اندازی می‌شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اعلام شاخص‌های ارتقای اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.