کانال تلگرم اخبار هیات علمی

اعلام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد در دی ماه 94

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با تشریح برنامه‌های این دانشگاه برای افزایش اعضای هیات علمی گفت: دومین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در سال ۹۴، دی‌ماه اعلام می‌شود.

حسین‌زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با تشریح برنامه‌های این دانشگاه برای جذب و افزایش اعضای هیات علمی گفت: هدف‌گذاری صورت گرفته از سوی ریاست دانشگاه آزاد برای جذب حداقل ۵ هزار نفر عضو هیات علمی در هر سال است که این برنامه از سال گذشته آغاز شده ولی مشکلاتی در روند اجرایی وجود داشت که با هماهنگی دبیرخانه شورای عالی جذب تاحدودی برطرف شده است.

وی با بیان اینکه پیش از این فرایند جذب بیش از یک سال طول می‌کشید، گفت: با هماهنگی وزارت علوم و دبیرخانه شورای عالی جذب این فرایند به کمتر از ۵ ماه تقلیل یافته به طوری که تفویض اختیار کامل به استان‌ها انجام شده است.

حسین‌زاده لطفی ادامه داد: نخستین فراخوان سال ۹۴ در ماه های اردبیهشت و خرداد امسال انجام شد و دومین فراخوان نیز دی ماه اعلام می‌شود.

به گفته وی، در فراخوان اول امسال از تهران بیش از ۴ هزار نفر ثبت‌نام کردند و در مجموع تعداد زیادی از متقاضیان دانشجوی دکترای و دکترای تمام به استان‌ها معرفی شدند که از میان این افراد نیز اعضای هیات علمی خود را جذب کنند.

وی اضافه کرد: در فراخوان جدید پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۳ هزار نفر ثبت‌نام کنند که با توجه به افزایش سرعت تعیین تکلیف، امیدواریم در ۳ یا ۴ ماه پس از اعلام فراخوان نتایج را منتشر کنیم.

حسین‌زاده لطفی در رابطه با اولویت‌های جذب اعضای هیات علمی، اظهار داشت: اولویت‌های جذب در نقشه جامع علمی کشور مشخص شده است ولی دانشگاه آزاد نیز یک نقشه جامع آموزشی دارد که توسعه تحصیلات تکمیلی براساس این نقشه صورت گرفته و نیاز استان‌ها هم در فرایند جذب موثر است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد افزود: البته باید نسبت استاد به دانشجو را هم در نظر بگیریم. در حال حاضر با استاندارد فاصله داریم و جذب ۲۰ هزار نفر در طول ۴ سال به منظور اصلاح نسبت‌هاست. همانطور که از سال‌های گذشته نسبت‌ها اصلاح شده و در حال حاضر از نسبت یک به ۷۰ به نسبت یک به ۵۰ رسیده‌ایم و امیدواریم به حد استاندارد برسیم ولی این فرایند زمانبر است.

وی گفت: به استان‌ها نیز مجوز دادیم که براساس رشته‌محل‌های خودشان برای جذب هیات علمی تصمیم‌گیری کنند ولی تامین بودجه، تخصص و تعهد اعضای هیات علمی نیز در فرایند جذب بسیار موثر است.

 

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

5 دیدگاه در “اعلام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد در دی ماه ۹۴”

 1. marzi گفت:

  باسلام وخسته نباشید بنده دارای مقالات علمی فراوان ونویسنده کتاب ولی معدل لحاظ نکنید با توجه به دانشجوی دکتری قرار دهید حالا ما سنمان ۴۱ سال ومعدل ۱۴ است چکار کنیم با همه وجود تلاش کرده الان دانشجو دکتری واز لحاظ علمی وتحقیات هم تلاش کرده وشرایط سنی حداقل ۴۵ قرار دهید ومعدل لحاظ نکنید هرکس توانایی مصاحبه داشت خواهشمندم بررسی شود

 2. امید گفت:

  با سلام
  ایا در فراخوان دی ماه جذب درون سازمانی نیز فعال است؟

 3. هیات علمی گفت:

  با سلام
  متاسفانه دانشگاه آزاد اسلامی در هر دوره فراخوان جذب می دهد اما مساله و مشکل اصلی الان در ارتباط با هیات علمی هایی است که در شهرستانها با کمبود دانشجو مواجه شده اند و در حالت معمولی ساعات تدریسشان تکمیل نمیشود.آیا بهتر نیست از این نیروهای استفاده شود ؟ تا اینکه دایم فراخوان جذب میدهند و بررسی پرونده ای هم صورت نمیگیرید. دانشگاه آزاد اساتید زیادی دارد که با کسری واحد و کمبود دانشجو روبرو هستند و برای انتقالی درون سازمانی درخواست داده اند. بهتر است از این نیروها استفاده شود.

 4. سارا گفت:

  دانشگاه آزاد فقط آگهی جذب میده ولی از جذب خبری نیست! همش میگن تعیین تکلیف پرونده های جذب تسریع میشه درحالیکه هنوز پرونده های قبلی تکلیفش مشخص نشده و نمیشه هم احتمالا! کلی هزینه روی دست متقاضیا میذارن برای تهیه مدارک ولی دریغ از اطلاع رسانی و به نتیجه رسیدنش

 5. علی گفت:

  دانشگاه آیا پرونده های سالهای گذشته را نمی خواهد بررسی نماید؟ آیا فقط روند جذب جدید اصلاح شده اما جذب های گذشته کماکان بلاتکلیف است؟ لطفا صادقانه پیگیری فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.