خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » امکان جایگزینی اساتید جذب شده در صنعت

امکان جایگزینی اساتید جذب شده در صنعت

رئیس دانشگاه علم وصنعت ایران تاکید کرد: رؤسای دانشگاه ها نسبت به جذب استادان در صنعت حساسیت نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر محمدعلی برخورداری، در نشست هم اندیشی راهکارهای گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه از اجرایی شدن طرح پسا دکتری صنعتی ابراز خرسندی کرد و گفت: هدف از اجرای این طرح باید آشنایی فارغ التحصیلان مقطع دکتری با صنعت باشد و همین انتظار از اجرای طرح کافیست.

وی ادامه داد: ممکن است طرح پسا دکتری صنعتی برای شرکت کنندگان، منجر به تدوین مقاله یا پتنت و اختراع هم بشود که به نوبه خود بسیار ارزشمند است ولی اگر این اتفاق هم نیفتاد، این طرح به خودی خود می تواند زمینه ساز ارتباط صنعت و دانشگاه در آینده باشد.

دکتر برخورداری به نگرانی برخی مسئولان دانشگاه ها مبنی بر احتمال ترک دانشگاه از سوی استادانی که دوره های پسادکتری صنعتی را می گذرانند و جذب آنها در صنعت اشاره کرد و گفت: حتی اگر استاد ما در صنعت هم جذب شود، جای نگرانی نیست و بسیار هم خوب است و رؤسای دانشگاه می توانند افراد دیگری را برای هیات علمی خود جایگزین کنند.

وی تاکید کرد: حضور دانشگاهیان در صنعت بسیار مفید است و موجب تغییر و بهبود نگاه آنها به مسائل بخش های صنعتی خواهد شد.

همچنین ببینید

کاهش میزان هیأت علمی خاموش در علوم پزشکی به زیر ۲۵ درصد

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت : میزان هیأت علمی خاموش در …

۳ دیدگاه

 1. این بهترین ایده ای هست که میتونن اجرایی کنند که هم اساتید سطح علمیشونو ارتقا میدن و هم دانشجویان دکترا جذب صنعت خواهند شد و نگرانی اشتغال را نخواهند داشت. امیدوارم بزودی عملی گردد.

 2. این برنامه تا جایی که من می دونم به اعضای هیئت علمی اختصاص داده شده و این چنین نیست که مثلا یک فارغ التحصیل دکترا بتونه پست دکترای صنعتی بگیره. البته شاید هم شده باشه ولی من مطلع نشده باشم.
  هیئت علمی که پست دکترای صنعتی رو می گذرونه غیر از حقوق هیئت علمی یک حقوق مجزا هم بابت طرح پست دکتراش می گیره. در کل طرح خوبیه هرچند ولی و اما زیاد داره.

 3. سلام
  چرا اطلاع رسانی در مورد جزئیات این طر انقدر کم انجام شده است؟
  این طرح از کی اجرایی می شه؟
  شرایط آن چیه؟ …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *