کانال تلگرم اخبار هیات علمی

پژوهش شرط اصلی ارتقای اساتید

آیین نامه جدید ارتقای اعضای هیات علمی وزارت علوم به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین نامه جدید ارتقای اعضای هیات علمی به دانشگاه‌ها ابلاغ شد. این آیین نامه نسبت به آیین نامه قبلی، تغییراتی داشته که از اهم آن می توان به خارج شدن ماده فرهنگی از حالت وتویی در آیین نامه جدید اشاره کرد. پیش از این ماده فرهنگی برای ارتقا سایر فعالیتهای پژوهشی و آموزشی را تحت الشعاع قرار می داد.

در آیین نامه جدید اعضای هیات علمی فعالیت فرهنگی انجام داده و بابت آن امتیاز فرهنگی اخذ می کنند و دیگر فعالیت های آنان نیز بررسی می شود ولی در آیین نامه قبلی ارتقاء، اعضای هیات علمی باید ۱۰ امتیاز فرهنگی را کسب می کردند تا مابقی فعالیت های اعضاء در بخش های مختلف برای ارتقاء بررسی می شد.

آیین نامه جدید، از نظر علمی پژوهشی اهمیت بیشتری نسبت به آیین نامه قبلی پیدا کرده و اعضای هیات علمی باید تعداد مقالات و فعالیت پژوهشی بیشتری انجام دهند تا بتوانند ارتقاء بگیرند.

همچنین در این آیین نامه به جای ماده فرهنگی، اجرای طرح های پژوهشی جنبه وتویی دارد اعضای هیات علمی برای ارتقاء باید چند طرح پژوهشی اجرا کرده باشند.

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم نیز در حاشیه مراسم تقدیر از اساتید نمونه کشوری در دانشگاه علامه طباطبایی درخصوص آیین نامه جدید ارتقاء گفت: کلیه فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فناوری، ثبت اختراع، ایده پردازی، تولید محصول، برای ارتقا اعضای هیات علمی پیش بینی شده  است.

وی ادامه داد: فعالیت های آموزشی و فرهنگی در آیین نامه جدید پیش بینی شده، اعضای هیات علمی باید مساله یابی کرده و در عرصه نیاز کشور پژوهش کنند و کار گروهی و تیمی انجام دهند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

3 دیدگاه در “پژوهش شرط اصلی ارتقای اساتید”

 1. دستازر گفت:

  با سلام
  تا چه زمانی فرصت ثبت نام هست و اینکه آیا ثبت نام دانشگاه آزاد هم اعلام می شود در این سایت و چه زمانی اعلام می شود؟ و اینکه آیا وزارت علوم غیر ازین فراخوان؛ فراخوان دیگری نیز در همین سال جاری خواهند داشت یا خیر؟/سپاس و بدرود

 2. دستازر گفت:

  با سلام
  دوستانی که ثبت نام کردند لطف کنند بفرمایند که دقیقا چه مستندات و مدارکی لازم هست آیا بمانند سالهای قبل مدرک زبان، صفحه اول مقالات و غیره را میخوان یا خیر؟؟ متشکرم

 3. مریم گفت:

  با عرض سلام و احترام
  بی زحمت شرایط کامل جذب پسا دکترا در دانشگاه پیام نور رو اعلام کنین. به کدوم دانشگاهها باید مراجعه کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.