خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » مقررات جدید طرح‌های پژوهشی اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

مقررات جدید طرح‌های پژوهشی اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد از ابلاغ بخشنامه جدیدی در حوزه طرح های پژوهشی خبر داد و گفت: از این پس اعضای هیات علمی دانشگاه بدون داشتن برنامه و ماموریت گرایی نمی توانند برای طرح های پژوهی اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر ابراهیم واشقانی با اشاره به بخشنامه ای که به تازگی معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد ابلاغ کرده است، گفت: آخرین بخشنامه ای که ابلاغ کردیم در خصوص طرح های پژوهشی بود.

وی ادامه داد: هدف گیری طرح های پژوهشی دانشگاه آزاد این است که این طرح‌ها، ماموریت گرا و در تعامل نزدیک با صنعت، دانشگاه، جامعه و در پی حل مشکل جامعه باشد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد افزود: براساس بخشنامه مذکور مقرر شد پژوهش های بنیادی که اعضای هیات علمی انجام می دهند، براساس یک برنامه مدون و با تصویب شورای پژوهش و فناوری واحد انجام گیرد.

وی افزود: به عبارت دیگر بعد از این اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد بدون داشتن برنامه و ماموریت گرایی نمی توانند برای طرح های پژوهشی اقدام کنند.

واشقانی افزود: این مساله باعث می شود که اگر پژوهش‌های ما در حوزه بنیادی انجام می شود به صورت عمیق و ریشه ای انجام شود. چون یکی از شاخص های بنیادی خوب این است که کارعمیق و پیگیر انجام شود. در مورد پژوهش های کاربردی نیز باید این پژوهش ها ماموریت گرا و مشتری مدار باشد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: از این پس اگر اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد طرح های پژوهشی با رویکرد تولید علمی داشته باشند باید آن طرح را در قالب رساله دکتری و پایان نامه اجرا کنند.

واشقانی یادآورشد: این مساله باعث می شود منابع مدیریت شده و با هدف گیری مشخصی کار انجام شود همچنین این مساله به ما کمک می کند از طریق پژوهش‌های کاربردی درآمد داشته و به هدفمان که کاهش وابستگی به شهریه دانشجویی است نزدیک تر شویم.

وی در خصوص سوال دیگری مبنی براینکه چرا دانشگاه آزاد اسلامی در طرح های کلان ملی فعالیت ندارد افزود: متاسفانه در گذشته در شورای عتف، در نظامی که دانشگاه‌ها را براساس توانمندی تقسیم بندی می کردند، توانمندی دانشگاه آزاد برای مسولان کشور آشکار نبوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه آزاد یکی از ۹ دانشگاه و پژوهشگاهی است که توسط وزارت نفت برای ازدیاد برداشت و بهینه سازی منابع نفتی انتخاب شده و برنامه های آن مرتب پیش می رود.

واشقانی افزود: درحال حاضر ۵ طرح دانشگاه آزاد پذیرفته شده و ۱۳ طرح آن در حال بررسی است و با این گامی که دراین زمینه برمی داریم توانمندی دانشگاه آزاد را در اجرای طرح های بزرگ نشان می دهیم.

همچنین ببینید

اولویت ساماندهی اعضای هیئت علمی و مدرسان حق‌التدریس در دانشگاه آزاد

قائم مقام رئیس دانشگاه و مدیر مرکز جذب و امور هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: …

یک دیدگاه

  1. یعنی چی؟یعنی اگه یه عضو هیئت علمی طرحی داشت باید اونو به دانشجو در قالب رساله تحمیل کنه و بگه طرح منو انجام بده؟واقعا که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *