کانال تلگرم اخبار هیات علمی

طرح حمایت از پایان‌نامه‌های دکتری به زودی اجرا خواهد شد

معاون پژوهشی وزارت تحقیقات و فناوری از تصویب طرحی جهت حمایت از پایان‌نامه‌های دانشگاهی بخصوص در مقطع دکتری خبر داد.

احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: در حال حاضر برنامه‌هایی برای جلوگیری از فروش پایان‌نامه‌های تقلبی ایجاد شده است.به طور مثال با اساتید متخلف برخورد قانونی می‌شود به این معنا که تخلف‌ها در این مراکز رسیدگی می‌شود و مدارک مربوطه ارزیابی و به کمیته انضباطی ارسال خواهد شد.

وی افزود: همچنین لایحه‌ای برای مقابله با فروش آثار علمی و مقابله با افراد سودجویی که در خارج از دانشگاه‌ها اقدام به اخذ پول و فروش پایان‌نامه‌های تقلبی می‌کنند، به دولت پیشنهاد شده است.این لایحه در حال بررسی است.

احمدی ادامه داد: از جمله برنامه‌های وزارت علوم حمایت از پایان‌نامه‌های دانشگاه بخصوص در مقطع دکتری، تصویب فرصت‌های مطالعاتی در بحث صنعت است که این برنامه ارتباط با صنعت را گسترش می‌دهد.

وی در پایان گفت: با امضای این تفاهم‌نامه اساتید می‌توانند طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه ها را برای دانشجویان را تعریف کنند و به پشتوانه‌ وزارت علوم حمایت‌هایی از دانشجویان صورت می‌گیرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “طرح حمایت از پایان‌نامه‌های دکتری به زودی اجرا خواهد شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.