خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » نحوه رسیدگی به اعتراض متقاضیان جذب هیئت علمی

نحوه رسیدگی به اعتراض متقاضیان جذب هیئت علمی

دانشگاه ها موظف اند که در پالایش اولیه در صورت مواجه شدن با کاستی های هر پرونده ،اعلام کنند که پرونده ی مورد نظر فاقد شرایط است.

دکتر رضوان طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص حق اعتراض در سامانه جدید هوشمند جذب هیئت علمی برای پرونده‌هایی که مورد قبول واقع نمی‌شوند، اظهار کرد:متقاضیان بعد از ثبت نام در سامانه،حقوق مستبده‌ای پیدا می‌کنند. بنابراین دانشگاه‌ها موظف‌اند به آنها پاسخ دهند. حداقل جواب این است که در پالایش اولیه،مطرح کنند که پرونده مورد نظر فاقد شرایط است.

وی افزود: باید برای هر پرونده توضیح کافی بدهند که چه شرایطی را ندارد. تا وقتی اطلاع‌رسانی درست انجام نشود، پرونده همچنان معتبر و مفتوح باقی می ماند.

رضوان طلب در ادامه گفت:اگر اطلاع رسانی برای پرونده‌ها قانع‌کننده نبود، متقاضی می‌تواند اعتراض کند. یک مرحله در هیئت اجرایی برای تجدید نظر وجود دارد و ترکیبش به این شکل است که ۲ نفر از اعضای هیئت اجرایی در جلسه‌ی تجدید نظر دعوت نمی‌شوند.سپس۲ نفر دیگر، از مرکز جذب اعضای هیئت علمی دعوت شده و در یک جلسه شرکت می‌کنند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم تصریح کرد: ۲ مرحله‌ی دیگر وجود دارد که در هیئت مرکزی برگزار می‌شوند و دوباره در آن جا پرونده‌ی مورد نظر بررسی میشود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مرحله‌ی رسیدگی به اطلاع متقاضی می‌رسد و در مرحله‌ی دوم اگر دلیلی برای تجدید نظر وجود داشت، درخواست تجدید نظر او مطرح می‌شود . مرحله سوم نیز در هیئت عالی جذب در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز وجود دارد. اکنون ما تمام همت و تلاشمان بر این است که حقوق افراد رعایت شود.

همچنین ببینید

لغو اعزام دانشجو با بورس دولتی در سال ۹۸

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اعلام کرد: در سال ۹۸ برای اعزام …

۲ دیدگاه

  1. سلام برای اعتراض در خصوص پرونده تقاضای جذب هیات علمی پارسال چطوری باید اقدام کرد؟ من برای یکی از موسسات غیر انتفاعی غیر دولتی ثبت نام کردم تمام مدارکم هم طبق شرایط اون موسسه بود ولی اعلام کردن که در مرحله نهایی از نظر جذب هیات علمی دانشگاه فاقد اولویت هستم. حالا تو اونجا هم جایی برای اعتراض نگذاشتن. نمیدونم چه جوری اعتراضم رو وارد کنم. ممنون میشم راهنمایی بکنید.

  2. با سلام برای هیات علمی یزد مصاحبه اولیه شدم بعد اعلام کردند پذیرفته نشدم اعتراض خود را ارسال کردم به دفتر جذب یزد ولی هیچ جوابی داده نشد و بلا تکلیف مانده ام. اعتراضم کاملا منطقی بود. لطفا رسیدگی فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *