خانه » جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی » تسریع در روند جذب هیأت علمی در دانشگاه آزاد

تسریع در روند جذب هیأت علمی در دانشگاه آزاد

رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از تسریع روند جذب در دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدعلی کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در همایش منطقه‌ای هیات اجرایی جذب دانشگاه آزاد استان تهران گفت: مصوبه جذب در شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادینه شده است و با سرعت و دقت در رفع نیازهای کشور در راستای جذب هیات علمی در حال حرکت است، که در همین راستا بنا داریم نظام جذب را تا پایان سال بازنگری کنیم.

وی با تاکید بر کوتاه شدن فرآیند جذب در دانشگاه‌ها، گفت: فرآیند جذب باید بازنگری و اصلاح شود.

کی نژاد به تلاش‌های مجدانه و خالصانه میرزاده از گذشته و اکنون در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: اولین نرم افزار برای جذب در دانشگاه آزاد راه اندازی شده است. امیدوارم تلاش این دانشگاه برای دستیابی هرچه سریعتر به نسبت یک به ۳۵ استاد به دانشجو محقق شود و مدت فرآیند جذب در این دانشگاه به چهار و ماه و نیم کاهش یابد.

وی با تاکید بر تسریع فرآیند جذب در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: به منظور تسریع این فرآیند باید دانشگاه‌های موجود در هر استان چه آزاد و چه دولتی با یکدیگر هماهنگ باشند و هیچ دانشگاهی نمی‌تواند بدون موافقت دانشگاه مبدا، بورسیه یک دانشگاه را به صورت هیات علمی جذب کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: اکنون که در آستانه جهش علمی در کشور هستیم امیدوارم دانشگاه آزاد اسلامی در تحقق جذب سالانه ۵ هزار عضو هیات علمی موفق شود که این امر نه تنها موجب رشد علمی کشور می‌شود بلکه از خروج مغزها از کشور نیز جلوگیری خواهد کرد.

 

همچنین ببینید

جذب سالانه هزار نخبه در هیئت علمی دانشگاه آزاد

قائم مقام دانشگاه آزاد گفت: بر مبنای بیانیه گام دوم و به دنبال پیشرفت علمی …

۳ دیدگاه

  1. از عوامل بسیار مهمی که عرصه جذب را برای فارغ التحصیلان جوان تنگ نموده است :
    – استفاده از اساتید تمام وقت دانشگاههای دولتی در دانشگاه آزاد
    – استفاده از دانشجویان دکتری به عنوان اساتید راهنمای دانشجویان فوق لیسانس دانشگاه آزاد بدون جذب آنها

  2. امیدواریم در عمل این تعهدات انجام شود و پرونده های سال ۹۲ که هنوز درگیر استعلامات است نهایی گردد. واقعا روند جذب در دانشگاه ازاد طولانی و غیر منطقی است. جدی تر پیگیری کنید.

    • دانشگاه های دولتی همین همینطور است، علی رغم زمانی که برای اعلام نتایج تعیین می کنند فرایند جذب بسیار طولانی و فرسایشی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *