کانال تلگرم اخبار هیات علمی

ترمیم حقوق اعضای هیات علمی بازنشسته قبل از 83 وزارت بهداشت

به دنبال گلایه برخی اعضای هیات علمی بازنشسته قبل از ۱۳۸۳ نسبت به حقوق دریافتی خود، رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت از ترمیم حقوق بازنشستگان قبل از سال ۸۳ خبر داد.

دکتر سیدعلی حسینی در گفت‌و‌گو با ایسنا، از توافق دو وزارتخانه علوم و بهداشت درمورد افزایش حقوق اعضای هیات علمی که قبل از سال ۸۳ بازنشسته شده‌اند خبر داد و گفت: سال گذشته نامه‌ای خطاب به معاون اول رییس جمهور با امضای مشترک وزرای علوم و بهداشت تهیه و به هیات دولت فرستاده شده است. موضوع این نامه این بود که حقوق اعضای هیات علمی بر اساس سنوات خدمت افزایش پیدا کند.در واقع در سال ۸۳ پایه حقوق اعضای هیات علمی افزایش یافت و در این نامه خواسته شده بود این افزایش حقوق به اعضای هیات علمی که قبل از سال ۸۳ بازنشسته شده‌اند نیز تسری پیدا کند.

وی ادامه داد: این موضوع ماه گذشته در کمیسیون امور اجتماعی دولت مطرح شد و به تصویب رسید و آماده است که در جلسه هیات دولت مطرح شود.

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت در ادامه توضیح داد:در حال حاضر،دریافتی استادی که سال ۸۳ بعد از ۳۰ سال بازنشسته شده است، سه میلیون تومان است اما اگر این امر تصویب شود، به دریافتی این افراد به طور متوسط دو الی سه میلیون تومان اضافه می شود. البته این میزان با توجه به درجه علمی، محل خدمت و…. متفاوت است.

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت در حالی از ترمیم حقوق بازنشستگان قبل از سال ۸۳ خبر داد که یکی از اساتید بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اشاره به تفاوت دریافتی حقوق اساتیدی که قبل از سال ۸۳ و بعد از آن بازنشسته شده‌اند، گفت: حقوق بازنشستگی اساتیدی که قبل از سال ۸۳ بازنشسته شده‌اند در مقایسه با بازنشستگان بعد از ۸۳ تفاوت فاحشی دارد و در این میان حق اساتیدی که قبل از سال ۸۳ بازنشسته شده‌اند ضایع می‌شود.

وی با اشاره به سابقه فعالیت خود توضیح داد: من بیش از ۳۰ سال در دانشگاه علوم پزشکی تهران خدمت کرده‌ام. در ابتدا به عنوان مربی استخدام شده‌ام و سپس به استادیار، دانشیار و استاد ارتقا یافتم. برای طی شدن این مراحل در شرایطی که کشور با مشکلات زیادی مواجه بود زحمات بسیاری کشیده‌ام. اما اکنون که من و هم‌دوره‌ای‌هایم بازنشسته شده ایم، حقوق بازنشستگی که دریافت می‌کنیم حدود دو میلیون تومان است، در حالی که دوستانی که وضعیتی مشابه ما دارند و بعد از سال ۸۳ بازنشسته می‌شوند، چند برابر ما حقوق دریافت می‌کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ترمیم حقوق اعضای هیات علمی بازنشسته قبل از ۸۳ وزارت بهداشت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.