کانال تلگرم اخبار هیات علمی

۲ هزار ظرفیت جذب هیات علمی در برابر ۲۰ هزار متقاضی

معاون وزیر علوم گفت: وقتی برای ۲۰ هزار نفر داوطلب جذب هیات علمی با مدرک دکتری فقط ۲ هزار نفر ظرفیت جذب و اشتغال داریم؛ به این معنی است که بیش از حد نیاز نیروی انسانی متخصص تربیت کرده ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه های منطقه ۳ کشور که در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد با اشاره به جمعیت نزدیک به ۴ میلیون و هفتصد هزار نفری دانشجو در سطح کشور اظهار داشت: اگرچه فقط ۱۵ درصد از کل جمعیت دانشجویی در دانشگاه های دولتی تحصیل می کنند؛ اما بخش اعظم کیفیت آموزشی را همین ۱۵ درصد پوشش می دهند.

وی افزود: دانشگاه های دولتی همچنان باید در حفظ و ارتقای کیفیت نقش پیشرو را داشته باشند و از رشد کمی بی هدف پرهیز کنند .

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: وقتی برای ۲۰ هزار نفر داوطلب جذب هیات علمی با مدرک دکتری فقط ۲ هزار نفر ظرفیت جذب و اشتغال داریم؛ به این معنی است که بیش از حد نیاز نیروی انسانی متخصص تربیت کرده ایم. آمار فوق نشان می دهد که ۱۰ برابر نیاز سرمایه گذاری شده است.

وی گفت: مطالعات اولیه رتبه بندی دانشگاه ها انجام شده است و برای این که دانشگاه ها در رتبه بالا قرار گیرند مدیران دانشگاهی بخش عمده ای از وقت خود را به برنامه ریزی در آینده نگری دانشگاه اختصاص دهند.

شریعتی نیاسر اظهار داشت: دانشگاه های دولتی سرمایه نظام هستند، باید الزامات رشد کمی و کیفی برای آنها فراهم شود.

وی افزود: دانشگاه ها باید به صورت مأموریت گرا و هدفمند فعالیت کنند و از این رو داشتن برنامه راهبردی برای هر دانشگاه و انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی با جهت گیری معنادار مطابق برنامه راهبردی ضروری است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

10 دیدگاه در “۲ هزار ظرفیت جذب هیات علمی در برابر ۲۰ هزار متقاضی”

 1. اا گفت:

  مجددا ای وای …………

 2. ایمان گفت:

  خوب خودتون هم که میدونین پس چرا هر ساله ظرفیت ارشد و دکتری را بالا می برید ؟؟؟؟؟؟؟

 3. عباس رنجبری گفت:

  عزیزان اگر هیأت علمی استخدام کنند دیگر هر استاد فقط موظفی اش را میتواند بگیرد ولی با این وضعیت تا سالهای سال هرکدام بغیر از حقوق قانونی خود در هفته بالای ۳۰ ساعت اضافه تدریس دارند که حداقل میتوانند دونفر را برای همین تعدادساعت استخدام کنند. ودر آخر هر ترم فقط دریافتی اضافه تدریس بعضاً بالغ بر۲۰میلیون میرسد. آیا به فکر جوان بیکار تحصیل کرده هستند؟؟؟

 4. حدیث گفت:

  وقتی کار از کار میگذره بعد متوجه وخامت اوضاع میشن.
  واقعا برای جونایی مثل خودم که با هزار امید تا دکترا اومدن و حالا فقط با سراب روبه رو شدن و جونیشون رو تلف کردن گریه ام میگیره!!!!!!!!!!

 5. aa گفت:

  واقعا زحمت کشیدید که متوجه شدید
  ما راضی به این همه زحمت شما نیستیم

 6. پریا گفت:

  واقعا بعد از چهار سال سختی و درس خواندن و مقاله چاپ کردن اونم بدون هیچ پشتوانه مالی این انصافه که یک فارغ التحصیل دکتری بیکار و خونه نشین باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از اول دانشجو نگیرید که تکلیف خودمونو بدونیم. الان نه راه پیش داریم نه راه پس.

 7. sana گفت:

  یعنی واقعا تازه متوجه شدن؟ اون موقع که دانشجو میگرفتن متوجه نبودن؟؟؟؟

 8. baran گفت:

  زحمت کشیدید. چقدر زود یادتون افتاده بیش از نیاز نیرو تربیت کردید. حالا بهتره یه راهکار برای این همه نیروی تربیت شده پیدا نید.

 9. دكتر گفت:

  پس چرا اینقدر دانشجوی دکتری می گیرید
  چرا اینقدر سرمایه را تلف می کنید
  هیچ به مساله بیکار بودن فارغ التحصیلان دکتری اندیشیده اید
  همان اول اگه بگید تضمینی برای جذب نیست مطمئن باشید کسی دکترای داخل را با این وضعیت شروع نمی کنه

 10. مدرس گفت:

  اگر تعداد زیاد پس چرا این همه واحد بدون نیرو داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.