کانال تلگرم اخبار هیات علمی

رییس دانشگاه تهران: پژوهانه دانشجویان را آلوده می‌کند

رئیس دانشگاه تهران گفت: پژوهانه موجب آلوده کردن دانشجویان می‌شود در حالیکه باید روش حمایت از دانشجویان به طور ماهیانه صورت بگیرد به شرط آنکه فعالیت دانشجو با ارائه خدمات مورد نیاز جامعه مرتبط باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر و بزرگ کشور به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی در پردیس زیرآب این دانشگاه برگزار شد.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی -رئیس دانشگاه تهران در این اجلاس گفت: نقش دانشگاه‌ها در تصمیم سازی‌ها فراموش شده‌است و این نقش باید به دانشگاه‌ها برگردد.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید از روزمرگی خارج شوند، گفت: موضوع دیگر چگونگی تامین منابع مالی برای دانشگاه‌ها است که در این جهت دانشگاه‌ها باید ثروتمند باشند زیرا هیچ دانشگاه موفقی در دنیا فقیر نیست. اما مهم است که این منابع مالی چگونه تأمین شود.

رئیس دانشگاه تهران همچین در بخش دیگری از سخنان خود برخلق ثروت در دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: سیستم دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که آموزش منجر به پژوهش و پژوهش منجر به سرمایه‌گذاری و خلق ثروت در جامعه شود.

نیلی همچنین با نقد سیستم پژوهانه گفت: سیستم پژوهانه موجب آلوده کردن دانشجویان می‌شود در حالیکه باید روش حمایت از دانشجویان به طور ماهیانه صورت بگیرد به شرط آنکه فعالیت دانشجو با ارائه خدمات مورد نیاز جامعه مرتبط باشد.

رئیس دانشگاه تهران تأکید کرد: باید دانشگاه حلقه اتصال میان استاد و کارفرما و بازار باشد و منابع مالی در اختیار دانشگاه قرار گیرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

4 دیدگاه در “رییس دانشگاه تهران: پژوهانه دانشجویان را آلوده می‌کند”

 1. داوطلب دکتری گفت:

  پس داوطلبان رشته های علوم پزشکی که در مقطع دکتری دو برابر حقوق بلاعوض می گیرند بسیار آلوده هستند. این که پژوهانه نیست وام است و وام نیز شخصی را الوده نمی کند.

 2. مهندس مکانیک گفت:

  چه قدر خوشگل فقط همه تو این کشور شعار میدیم

 3. ایمان گفت:

  «باید دانشگاه حلقه اتصال میان استاد و کارفرما و بازار باشد و منابع مالی در اختیار دانشگاه قرار گیرد.»
  باید رو کاشتن در نیومد، استاد وقتی نداره چون تا دلت بخواد دانشجوی دکتری داره، کارفرما هم استاد وقت نداره باهاش هماهنگ کنه، منابع مالی هم هیچی، دانشجوی هم اگه دودر باشه که حله همه پا همدیگه میان، ولی اگه زحمتکش باشه و با امید که خیلی این نسل دانشجوها کمند از بین میره، کاش این نظر رو منتشر میکردین که من دکتر همیشه شاگرد اول یک سال دفاع کردم و بیکار مطلقم، فقط یک علت داره: افزایش بی رویه دانشجو تحصیلات تکمیلی!!!!!!!!!!!

 4. baran گفت:

  وای مردم از خنده یعنی چی الوده میکند.خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.