کانال تلگرم اخبار هیات علمی

شروع بررسی صلاحیت داوطلبان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد استان تهران یکی از اهداف جذب هیئت علمی دانشگاه آزاداسلامی را توسعه تحصیلات تکمیلی و ارتقای کیفیت آموزشی دانست.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر مهرداد نوابخش مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، درباره جذب هیات علمی در سال جاری، گفت: جذب ۵۰۰۰ عضو هیئت علمی که ویژگی‌های علمی مد نظر دانشگاه را داشته باشند درحال انجام است و حدود ۳۲ گروه در زمینه‌های گوناگون علوم مشغول به بررسی سوابق ثبت نام کنندگان هستند.

وی افزود: پس از استقبال بی‌نظیری که از جذب هیات علمی صورت گرفت، بررسی سوابق علمی برخی از داوطلبان را آغاز کردیم. جذب هیات علمی با هدف توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه و بالا بردن سطح کیفیت آموزشی صورت گرفته است، برای همین افرادی که جذب می‌شوند باید سوابق درخشان علمی و پژوهشی داشته باشند.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نوابخش ادامه داد: به همین منظور دانشگاه ۵ آیتم اصلی را درنظرگرفته است و با توجه به وضعیت تحصیلی داوطلبان در دوره‌های کار‌شناسی ارشد و دکتری، بررسی ویژگی‌های کیفی سوابق کاری آن‌ها مثل شرکت درسمینار‌ها و انتشار مقالات، تسلط کامل آن‌ها به زبان انگلیسی، تالیفات و انتشارات مقالات بین المللی برای عضویت در هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب خواهند شد.

معاون هماهنگی ستاد دانشگاه آزاداسلامی ادامه داد: در دو سال اخیر با تغییر برخی از زیرساخت‌های دانشگاه، توجه به وضعیت علمی اساتید و هیات علمی زیاد شده است، که این موضوع دقت در روند و گزینش افراد را برای جذب هیات علمی نسبت به گذشته سخت‌تر کرده است و بعد از گزینش، این افراد در دوره‌های آزمایشی قرار خواهند گرفت تا توان علمی آن‌ها محک زده شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “شروع بررسی صلاحیت داوطلبان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.