کانال تلگرم اخبار هیات علمی

اولویت فارغ التحصیلان خارج از کشور در جذب هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس

اولویت جذب هیأت علمی در دانشگاه تربیت مدرس به متقاضیان فارغ التحصیل خارج از کشور اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با بیان این که این دانشگاه دارای بهترین سرانه استاد به دانشجو بین کل دانشگاه‌های ایران است، تشریح کرد: مثلا اگر حدود ۱۰هزار دانشجو در سیستم داشته باشیم، نزدیک به ۷۰۰ هیات علمی داریم و چون در مقطع کارشناسی دانشجو نداریم، سیاست کلان دانشگاه در گسترش کمی هیات علمی نیست بلکه در جهت کیفیت است.

وی هم چنین درباره وضعیت اعضای هیات علمی این دانشگاه گفت: اکثر گروه‌ها ۵ نفر هیات علمی دارند چون تعداد دانشجویان آن گروه ۲۰ یا ۳۰ است و بنابراین سرانه هر استاد حدودا ۷ دانشجو خواهد بود. رشته‌هایی که نیاز به هیات علمی جدید دارد فراخوان می دهد و از بین بهترین دانش آموختگان،‌ آنها را پذیرش می کند. اولویت پذیرش با دانش آموختگان خارج از کشور است، چون عضو هیات علمی باید به جدیدترین اطلاعت علمی رشته خود مجهز باشد تا بتواند دانشجویان را آموزش دهد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

7 دیدگاه در “اولویت فارغ التحصیلان خارج از کشور در جذب هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس”

 1. علی گفت:

  سلام باید فبول کنیم سطح علمی دانشگاههای برتر دنیا از ما بالاتر است. دانشگاههای ما حتی جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا نیست!

 2. sama گفت:

  جای بسی تاسف است
  ما داریم به کجا میریم…..۲۸سالمه و دانشجوی دکترای داخل ایران هستم.حدود ده ساله خوابگاهم و دور از خانواده و با جون و دل درس خوندم.اما نادیده گرفته میشیم.چراااااا؟

 3. صادقی گفت:

  یعنی خودتون دانشجوهای دست پرورده خودتون رو قبول ندارید؟

 4. حسین گفت:

  چرااااااااا….. پس فارغ التحصیلان داخل کشور چیکار کنن؟ من ۲۱ ساله دارم فقط درس میخونم… تو جامعه ی من هیچ جایی برای من نیست.. پس چیکار کنیم ما.. چرا مارو تا دکتری بردن و آخر سر ولمون کردن؟

 5. افسانه گفت:

  من دانشجوی خارج از کشور بودم
  اما یکی از عللی که جذب هیات علمی نشدم و بطور غیر مستقیم متوجه شدم
  دانشجوی خارج از ایران بودنم بود

 6. روزبه گفت:

  “اولویت پذیرش با دانش آموختگان خارج از کشور است، چون عضو هیات علمی باید به جدیدترین اطلاعت علمی رشته خود مجهز باشد تا بتواند دانشجویان را آموزش دهد.”
  پس یعنی دانش آموخته های داخلی به جدیدترین اطلاعات علمی دسترسی ندارند! به طریق اولی دانشگاه های داخلی به جدیدترین اطلعات علمی مجهز نیستند!!
  این چه بدعت جدیدی است؟؟!!! که راه برای سرازیر شدن دانشجویان به خارج از کشور پهن می کند حال به هر دانشگاهی و هر بهانه ای.

 7. میثم ابراهیمی گفت:

  واقعا بسیار زشت است که دانشگاه های ایران برای جذب کادر علمی خود مدرک دانشگاه های مملکت خویش را قبول ندارند و اولویت برای آن ها دانشگاه های خارج کشور است. این غرب زدگی آینده ی خوبی در بر نخواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.