کانال تلگرم اخبار هیات علمی

مهلت ارسال اسامی واجدین وام دکتری تا 10 اسفند

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از ارائه یک وام ویژه دانشجویان دکتری خبر داد و گفت: یک وام ویژه دانشجویان دکتری در نظر گرفته شده که ۲۴ ماه بعد از تصویب پروپزال پژوهشی فرد به وی پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر ناصر مطیعی، با تاکید بر اینکه برای اولین بار است که وزارت علوم تصمیم به ارائه چنین وامی کرده است، افزود: شرایط اعطای این وام به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و دانشگاه‌ها در حال بررسی دانشجویان متقاضی هستند، مهلت ارسال اسامی واجد شرایط تا ۱۰ اسفند است و امیدواریم مشکل منابع مالی هم برطرف شود.

وی از ارائه ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان به متقاضیان خبر داد و درمورد متقاضیانی که واجد شرایط برای دریافت این وام هستند، توضیح داد: دانشجویان نباید در گذشته از پژوهانه استفاده کرده باشند، همچنین نباید در سازمان یا دستگاهی شاغل باشند، بدهی معوقه در مقاطع قبلی به صندوق نداشته باشند و از رساله دکتر خود دفاع کرده باشند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان درمورد نحوه بازپرداخت این وام اظهار کرد:شرایط بازپرداخت این وام این طور است که بعد از تحصیل ۲۴ ماه برای کسانی که خدمت سربازی دارند، دوره تنفس به علاوه یک دوره ۹ ماهه برای سایر افراد در نظر گرفته شده، بعد از دوره تنفسی که در مقررات زیربط اعلام شده به دانشگاه‌ها، بازپرداخت آن به صورت اقساط مانند سایر وام‌ها برمی‌گردد.

مطیعی در ادامه درمورد میزان وامی که به دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می شود گفت:در نیم‌سال اول حدود ۱۵۰میلیارد تومان ابلاغ اعتبار به دانشگاه‌ها شده بود که در نیم‌سال جاری هم معادل همین مبلغ ابلاغ اعتبار به دانشگاه‌ها شده و منتظر هستیم دانشگاه‌ها افراد واجد شرایط را شناسایی کرده و معرفی کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

3 دیدگاه در “مهلت ارسال اسامی واجدین وام دکتری تا ۱۰ اسفند”

 1. دانشجوی دکتری گفت:

  سلام
  چطور باید ثبت نام کرد؟ به کجا اسامی را اعلام کنیم؟؟

 2. fahimeh گفت:

  بیست و چهار ماه بعد از تصویب پوروپوزال به درد کی می خوره ، آخه این دیگه چه برنامه ایی هست???

 3. دانشجو گفت:

  برای اولین بار!!!
  انگار یه تسهیلات جدید اضافه شده.
  چرا نمیفرمایید پژوهانه ۵ میلیونی رو حذف کردید و بجاش ده میلیون وام میدید؟
  بیشتر دانشجویان دکترا از این تصمیم رضایت ندارند و پژوهانه رو ترجیح میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.